[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

مرثیه‌ای برای هوای شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل محیط زیست استان فارس بر مشارکت‌های همگانی به منظور ماندگاری هوای پاک شیراز تأکید کرد.
عطا پورشیرزاد صبح چهارشنبه 28 دی‌ماه در همایش هوای پاک، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت هوای شیراز در سال‌های اخیر افزود: با وجود همه چالش‌های محیط زیستی که با آن روبه‌رو هستیم، هوای شیراز هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد.
او با اشاره به موضوع گسترش آلایندگی‌ها گفت: در حالی که بسیاری از کلان‌شهرها با تعطیلی به دلیل هوای ناسالم روبه‌رو هستند، در شیراز حتی یک روز هوای ناسالم که منجر به تعطیلی شود نداشته‌ایم. البته نباید فکر کنیم که اوضاع بر همین روال باقی می‌ماند.
وی افزود: متأسفانه بنا بر آمار و ارام، هوای پاک شیراز در معرض تهدید قرار دارد؛ به گونه ای که در سال گذشته ۱۵ روز هوا برای افراد حساس ناسالم بود و در سال جاری این رقم به ۳۹ روز افزایش یافته است.
مدیرکل محیط زیست استان فارس با اشاره به کاهش کیفیت هوای شیراز در سال‌های اخیر گفت: سال گذشته در ٢٩ درصد از روزهای سال هوای شهر پاک بود و در ٦٥ درصد روزها پاکی هوا قابل قبول بود، ٥ درصد روزها شاهد هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بودیم و کمتر از ١ درصد از روزها هم هوای شهر برای همه ناسالم بود. این در حالی است که امسال از ابتدای سال تاکنون در ۱۹ درصد از روزها هوا پاک، ٦٤ درصد روزها پاکی هوا قابل قبول، ١٣ درصد روزها هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٣ درصد روزها هوا برای همه گروه‌ها ناسالم بود. پورشیرزاد با اشاره به اینکه منبع اصلی آلودگی هوای شیراز خودروها هستند، گفت: منبع اصلی آلودگی هوا خودروها هستند و یکی از راهکارهای اساسی برای مقابله با این موضوع توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی