[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

آموزش فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی ، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از آموزش فرهنگ ترافیک به بیش از ۲۲هزار دانش‌آموز مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی کلان‌شهر شیراز خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، هادی شه‌دوست شیرازی با بیان اینکه زنگ آغاز آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس کلان‌شهر شیراز هم‌زمان با هفته حمل‌ونقل سال جاری از ۲۰ آذرماه بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان با همکاری اداره کل آموزش ‌و پرورش فارس در حال انجام است، اظهار کرد: این طرح تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بر اساس برنامه و تفاهم صورت گرفته با آموزش ‌و پرورش در ۵۰۰ مدرسه مقطع ابتدایی کلان‌شهر شیراز انجام خواهد شد.
او با بیان اینکه مفاهیم آموزشی ترافیک به زبان هنر و به شکل ساده از طریق هنرمندان شیرازی به دانش آموزان منتقل می‌شود، تصریح کرد: آموزش‌ها به‌طور مستمر و بر اساس سرفصل‌های مشخص شامل اصول عبور ایمن از خیابان در روز و شب، فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی، مفاهیم چراغ راهنمایی و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به زبان طنز و هنر برای دانش‌آموزان تشریح می‌شود. معاون شهردار شیراز رمز اثربخشی آموزش‌ها را استمرار عنوان و خاطرنشان کرد: تکرار و استمرار آموزش ویژه دانش آموزان و سایر اقشار جامعه از طریق پارک‌های ترافیک، فضای مجازی، صداوسیما، به‌صورت چهره به چهره و اقلام کمک‌آموزشی برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار دارد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی