[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

تولید در حمایت قضایی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس از پیگیری و رفع مشکلات حقوقی و قضایی ۲۴۳ واحد تولیدی و صنعتی استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: برای عدم همکاری معدود مدیران استان در این زمینه تحت عنوان مجرمانه ترک فعل پرونده قضایی تشکیل شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی استان فارس برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 820 درخواست پیگیری از سوی واحد‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و اقتصادی استان به دبیرخانه ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید دادگستری استان فارس واصل شد.
وی افزود: با برگزاری بیش از 550 جلسه و 360 بازدید هدفمند از واحدهای تولیدی از سوی مسئولان قضایی استان فارس و بیش از 3هزار مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان، توانستیم مشکلات حقوقی و قضایی 243 واحد صنعتی و تولیدی استان فارس را در سال جاری برطرف و از تعطیلی و اختلال در روند فعالیت آن جلوگیری کنیم.
موسوی گفت: در اجرای تأکیدات ریاست قوه قضائیه و اجرای سند تحول قضایی ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید دادگستری استان فارس ضمن حمایت‌های قضایی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران استان به دنبال راهکارهای مناسبی در راستای رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی و در نتیجه اشتغال زایی است.
وی در ادامه افزود: در سالی که از سوی رهبری فرزانه انقلاب به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام‌گذاری شده، همه توان خود را به کار بستیم تا ضمن جلوگیری از بیکارشدن کارگران و تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی موانع حقوقی بر سر راه توسعه واحد‌ها را برطرف کنیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: در طول سال جاری به همراه برخی از معاونان قضایی و رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی فارس، امام جمعه و مسئولان اجرایی شهرستان‌های استان فارس ضمن بازدیدهای هدفمند از برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی، مسائل و مشکلات قضایی واحدهای تولیدی که دچار مشکلات شده بودند، مطرح شد که با حضور مدیران واحدهای تولیدی، نمایندگان برخی از بانک‌های استان و مسئولان امر نشست‌های جداگانه ای برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه مشکلات بانکی و تهیه مواد اولیه از خارج که ناشی از تحریم‌های ظالمانه غرب ایجاد شده است، عمده مشکلات واحد‌های صنعتی را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: طی برنامه ای مدون دادگستری فارس با ایجاد تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی استان، به خصوص استانداری و اتاق بازرگانی استان، زمینه پیگیری و رفع مشکلات حقوقی و قضایی را فراهم کرده است.
وی با تأکید بر اینکه همه مسئولان در جایگاه و حیطه تکالیف قانونی باید تلاش کنند تا زمینه تحقق شعار سال و حمایت از تولید را اجرایی کنند، گفت: دستگاه قضایی علاوه بر ورود میدانی به عرصه رفع مشکلات واحد‌های تولیدی نظارت بر عملکرد مسئولان ذی‌ربط در عمل به مقررات موجود در حمایت از تولید را نیز همچنان با جدیت در دستور کار دارد و برای عدم همکاری معدود مدیران استان در این زمینه تحت عنوان مجرمانه ترک فعل پرونده قضایی تشکیل داده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین با اشاره به اینکه روند اجرای برنامه‌های حمایت قضایی و حقوقی از تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و اشتغال‌آفرینان همانگونه که در سال‌های اخیر انجام شده است، در سال آتی نیز با جدیت ویژه ای در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: مشکلات برخی از واحد‌های تولیدی فراتر از مشکلات قضایی است، اما تلاش کرده‌ایم در چهارچوب مقررات و قوانین موضوعه بیشترین همکاری را با واحدها داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی