[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

کرونا ماسک را به بورس برد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: 
همه باید ماسک بزنند، شیوع کرونا جدی است 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نود و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، به افزایش موارد مثبت در استان اشاره و به ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری و قطع زنجیره این بیماری تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست با تأکید بر استفاده مردم از ماسک در مکان‌های‌شلوغ برای پیشگیری از شیوع کرونا، گفت: هنگام خروج از منزل، ماسک بزنیم و بدون ماسک از اتوبوس و مترو استفاده نکنیم.
او با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی در مراکز پُرتردد به ویژه دستگاه‌های‌اجرایی و بیان اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری مقابله با کرونا افزود: مکاتبه با استانداری فارس برای اجباری شدن استفاده ماسک مراجعان به ادارات در اولویت دستور کار قرار گرفته است.
دکتر لطفی با اشاره به اینکه در مراکز تولیدی ماسک در استان، تعداد بسیاری ماسک تولید شده است، از مردم خواست تا در صورت خارج شدن از منزل حتماً از ماسک استفاده کرده و با فرهنگ‌سازی در این زمینه، این اقدام را به دیگران نیز توصیه کنند.
رئیس دانشگاه ضمن اعلام انجام هزار و ۲۴۹ مورد نمونه تست کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، موارد مثبت قطعی و تجمعی مبتلایان در استان، ادامه ثبت داده‌ها در سامانه CORONA LAB در فارس، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس را به همراه دیگر اعضای این ستاد بررسی کرد.
دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست بود که از ۱۶۵ هزار بازدید از سوی کارشناسان بهداشت این معاونت از آغاز شیوع کرونا تا کنون در فارس خبر داد.
 دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز به بیان توضیحاتی درباره اقدامات مرتبط با اهداف بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند و مقرر شد تا برای استفاده از ظرفیت اساتید و کارکنان در مدیریت بیماری کرونا، نشست‌های‌موج دوم کرونا و نظریه‌های‌کارشناسان جمع‌بندی و در نشست آتی ارایه شود.
دکتر «نرجس السادات‌نسبی» مدیر منابع انسانی و مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه نیز در این نشست به ارایه گزارش عملکرد کمی‌مدیریت منابع انسانی دانشگاه در بحران کرونا پرداخت.
 نود و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح دیروز، هجدهم خرداد، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی