[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

افزایش مصرف برق محسوس است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که طی روزهای اخیر شاهد افزایش محسوس و حدود ۱۰ درصدی مصرف انرژی برق در حوزه تحت مدیریت این شرکت هستیم و این موضوع ضرورت مدیریت مصرف را به عنوان یک الزام پررنگ کرده است.
جلال زراعت‌پیشه دوشنبه ۱۹ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: علی‌رغم کاهش نسبی مصرف برق در بسیاری از کشورها به واسطه شرایط ناشی از انتشار ویروس کرونا، امسال با بروز گرمای زودرس هوا، نسبت به سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر مصرف برق هستیم، لذا امسال مدیریت مصرف با هدف تأمین برق مطمئن و پایدار، از اهمیت بالاتری برخوردار است.
او ادامه داد: با توجه به تداوم گرم شدن هوا و لزوم استفاده از وسایل برودتی، پیش‌بینی‌ها نشان از روند افزایشی مصرف برق توسط مشترکان در بخش‌های مختلف دارد و اگر این مصرف مدیریت نشود، احتمال بروز مشکل در تأمین برق مطمئن و پایدار وجود خواهد داشت.
زراعت پیشه با یادآوری دو موضوع افزایش چشمگیر مهاجرت از استان‌ها و شهرهای همجوار در فصل تابستان به شیراز و فارس (شهرستان‌های گرمسیر فارس و استان‌های بوشهر و هرمزگان ) و افزایش بی‌رویه استفاده از وسایل سرمایشی غیر استاندارد در سال‌های اخیر گفت: میزان مصرف انرژی از ابتدای خرداد تاکنون نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰‌درصد افزایش داشته و حجم مصرف از مرز ۱۱۴۰ مگاوات عبور کرده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به تجارب موفقیت‌آمیز این شرکت در گذر از پیک سال ۹۸، بر لزوم همکاری مشترکان برای عبور موفق از پیک تابستان امسال تأکید و اضافه کرد: با توجه به سهم قابل ملاحظه وسایل سرمایشی در اقلیم تحت‌پوشش این شرکت، استفاده از دمای آسایش ۲۴ الی ۲۶ درجه، استفاده از دور کند کولر آبی، استفاده از سایبان، درزگیری مناسب و سرویس به موقع وسایل سرمایشی و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در زمان پیک بار، علاوه بر اینکه بیش از ۲۰ درصد برق مصرفی را به دنبال دارد، که این موضوع منجر به کاهش ۴۰ درصدی بهای برق مصرفی هر مشترک خواهد شد.
او با اشاره به اینکه امسال نیز در زمان اوج مصرف تابستان، تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف، ۱۶ درصد بیش از تعرفه سایر مشترکان خواهد بود، گفت: توجه به زمان پیک بار (۱۳ الی ۱۷) و موکول کردن استفاده از وسایل برقی پر مصرف مانند جارو برقی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباس‌شویی و... به ساعات غیر از پیک، باعث کاهش حدود ۲۰ درصدی هزینه برق مصرفی خواهد شد.
زراعت پیشه با بیان اینکه مدیریت مصرف پایدار، مدیریت مصرف آگاهانه است که نیاز به مشارکت و تفاهم همگانی دارد، گفت: استراتژی مدیریت مصرف در شرکت توزیع برق شیراز، اجرای طرح‌های مشارکتی و تشویق محور مدیریت مصرف و اجرای طرحی جدید، با عنوان تجمیع کننده‌های بار خواهد بود. او با بیان اینکه طرح تجمیع کننده‌های بار، برای نخستین بار در شرکت توزیع برق شیراز در دستور کار قرار گرفته است، گفت: امیدواریم که با اجرای آن و کسب مشارکت بالای مشترکان، ضمن کاهش مصرف برق در ساعات اوج، زمینه اشتغال مناسبی را برای علاقه‌مندان به کسب و کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها فراهم شود.
زراعت‌پیشه ضمن تشکر از مشترکانی که در طرح‌های مشارکتی سال ۹۸ با توزیع برق شیراز همکاری کردند، میزان پاداش پرداختی به این مشترکان را ۵۶ میلیارد ریال، اعلام و اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۲ هزار تفاهم‌نامه برای اجرای طرح‌های تشویقی و مشارکتی مدیریت مصرف برق بین این شرکت و مشترکان بخش‌های مختلف امضا و مبادله شده است و امیدواریم با مشارکت مشترکان، از پیک بار تابستان امسال هم بدون نیاز به اعمال خاموشی نوبتی، عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی