[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

مطهری: وزارت کشور هم مقصر بود، روزنامه شیراز نوین

مطهری در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس که اقدام صدا و سیما برای گفت و گو با کاندیداهای غیرمعروف انتخابات را عامل استهزاء می‌دانست تأکید کرد که وزارت کشور نیز مقصر است و گفت: ملاک‌های کلی به وزارت کشور اجازه می‌دهد از هر کسی ثبت نام نکند.
منوچهر جمالی نماینده رودبار در مجلس دهم،‌ در دقایق پایانی جلسه علنی امروز با تکیه بر اصل 175 و 113 قانون اساسی‌ در اخطاری گفت: در اصل 175 مشخص شده است که صدا و سیما باید در جهت مصالح عمومی عمل کند و اصل 113 می‌گوید بعد از رهبری، رئیس جمهور عالی‌ترین مقام است.
وی افزود: انتخاباتی که می‌خواهد برای چنین جایگاه مهمی برگزار شود، مسائل و حواشی‌ای به دنبال داشت. هرکسی به خود اجازه داد برای دواطلبی ثبت نام کند. من متأسفم که صدا و سیما هم به این جو کمک کرد و در مصاحبه‌هایی از افراد جوان و نوجوان که در حد و قامت کاندیداتوری نبودند، می‌پرسید که شماها نمی‌خواهید ثبت نام کنید؟! به نظر من این رسانه فضای انتخابات را به استهزا کشاند.
علی مطهری نائب رئیس مجلس که در این لحظات بر صندلی ریاست مجلس تکیه زده بود، در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما تا حد زیادی وارد است. البته این ایراد به وزارت کشور هم وارد است که از هرکسی ثبت نام می‌کردند. درست است که بسیاری از ملاک‌ها مشخص و جزیی نشدند،‌ اما همین ملاک‌های کلی به وزارت کشور اجازه می‌دهد که از هرکسی ثبت نام نکند. این کلی بودن ملاک‌ها دلیل نمی‌شود که از جوان 18ساله ثبت نام کنند! به هر حال امیدواریم صدا و سیما هم توجه کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی