[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

هشدار کرونایی به شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۶۱ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از دو هزار و ۱۶۸ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید۱۹ استان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۱ مورد مثبت جدید شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی مبتلایان استان فارس به ۷ هزار و ۱۳۱ نفر رسیده است.
این مقام مسئول در دانشگاه ادامه داد: از ۱۶۱ مورد جدید در استان، شیراز ۴۴ مورد؛ لامرد ۱۰ مورد، داراب ۷ مورد، مرودشت ۶ مورد، آباده و ممسنی هر کدام ۴ مورد، کازرون و زرین‌دشت هر کدام ۳ مورد، رستم ۲ مورد، خرم‌بید، فیروزآباد، پاسارگاد و بیضا هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: متأسفانه ۲ نفر از هم استانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۱۱۸ نفر رسیده است.  دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۶ هزار و ۸۸ نفر اعلام کرد.
او افزود: تعداد بیماران بستری امروز در بیمارستان‌ها به ۲۶۰ نفر رسیده است و ۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند. معاون بهداشت با تأکید بر اینکه هنوز آمار استان بالاست و در مرحله هشدار هستیم به مردم استان فارس هشدار داد: اگر پروتکل‌ها و دستورهای بهداشتی رعایت نشود ممکن است تبعات زیانباری برای استان به همراه داشته‌باشد زیرا، ویروس در جامعه در حال چرخش و آسیب‌رسان است.
دکتر همتی یادآور شد: مردم باید به خاطر حفظ جان سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای ‌و افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند، نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی