[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

هاشمی‌طبا: پول برای مدیران دولتی عدد است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره بحث مدیریت در ورزش صحبت‌هایی را مطرح کرد.
به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی‌هاشمی‌طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران بیان کرد: یک ترکیبی از مسائل مختلف است که سبب می‌شود مربی خارجی به ایران بیاید و سپس شکایت می‌کند تا مطالباتش را بگیرد. نکته ابتدایی این است که باید کسانی که مدیر می‌شوند، اهلیت داشته‌باشند. همچنین باید استعداد نیز داشته‌باشد و سخت‌گیر باشد و با موضوعات به راحتی برخورد نکند. او افزود: مدیر‌ها باید دانش خوبی هم داشته‌باشند که در مسائل اخیر هیچ کدام از این ۲ مورد را شاهد نبودیم. اگر به من بگویند به شرکتی بروم که در سال، ۱۰۰ میلیارد خرید و فروش می‌کند این کار را نمی‌کنم برای اینکه استعداد آن را ندارم. من مدیر دولتی بودم و پول برای مدیران دولتی عدد است. هاشمی‌طبا ادامه داد: مدیران ما فکر می‌کنند باید با دلار و پول محبوبیت کسب کنند. اگر قرار است یک قراردادی بسته شود، صرف‌نظر از اینکه بحث تبلیغاتی است، نمی‌خواهند با مربیان ایرانی و داخلی قرارداد امضا کنند. برای عقد هر قراردادی باید یک نفر حقوقی باشد و نمی‌دانم این قرارداد چطور بسته شده که این همه ابهام دارد. جمله OR بسیار بی‌معنی است که می‌تواند بسیار از آن سوءاستفاده کرد.
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی در مورد قرارداد ویلموتس اظهار داشت: برای مدیریت باید استعداد را در نظر گرفت. شاید یک نفر رئیس پلیس خوبی باشد، اما در مدیریت شرکتی نتواند خوب عمل کند. کسی که بتواند یک دلار درآمد بدست آورد، می‌تواند هزینه کند و ارزش آن را می‌داند. وقتی که پول برای برخی‌ها عدد باشد و عدد را تقسیم کند، دخل برایش مهم نیست و فقط خرج برایش اهمیت دارد.
هاشمی‌طبا در پایان گفت: فرصت برای برخی‌ها برای کسب محبوبیت است که با خرج ملت هرچند تحریم هستیم، خارجی‌ها را جذب کنند. برای  من قابل تأسف است که چطور نمی‌توانیم از مربی داخلی حمایت کنیم و باید به خارجی‌ها تکیه کنیم. مگر همه مربیان در همه جای دنیا برد دارند؟ مورینیو هم شکست خورده است. وقتی مربی ما با تیمی‌مساوی می‌کند می‌گویند اهلیت ندارد. در زمان مربیگری ولاسکو، او اعتماد بازیکنان را داشت و هرچند شکست می‌خورد، اما جایگاه او متزلزل نمی‌شد، اما اگر یک مربی ایرانی بود، بعد از یک باخت حمایت را از او برمی‌دارند.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی