[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

بررسی طرح عملیاتی ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی با ظرفیت‌های ادبی ، روزنامه شیراز نوین

مدیریت شهری با حضور امیر اسماعیل آذر چهره برجسته شعر و ادب فارسی، طرح عملیاتی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی را بررسی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مدیریت شهری با حضور امیراسماعیل آذر چهره برجسته شعر و ادب فارسی طرح عملیاتی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی را بررسی کرد. شهردار شیراز در این جلسه اظهار کرد: باید مردم در اداره و آبادانی شهر مشارکت کرده تا شهری درخور و شأن مردم شیراز، سومین حرم اهل‌بیت(ع) داشته باشیم. محمدحسن اسدی با تصریح بر بهره‌گیری از فرهنگ و غنای ادبی بیان کرد: با آگاهی‌بخشی و سرمایه‌گذاری در زمینه فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی و ارتباط منطقی با شهروندان‌ گام برمی‌داریم. وی گفت: شیراز ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه‌های ادبی و فرهنگی دارد که می‌توان با سرفصل‌ها و رویکردهای اعتقادی، دینی و معرفی مفاخر شیراز در بعد ملی و بین‌المللی همراه با اجرای برنامه‌های محله‌محور و مشارکت شهروندان رویدادهایی تعریف و اجرا کرد. امیراسماعیل آذر چهره برجسته شعر و ادب فارسی به تشریح پروژه فرهنگی در عرصه مدیریت شهری بر اساس محله‌محوری با مشارکت کودکان و نوجوانان برای افزایش غنای ادبی و ارتقای فرهنگ شهروندی پرداخت.
به گفته این چهره ادبی معاصر، یکی از مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت این طرح کودکان زیر هفت سال خواهند بود که با کمک خانواده خود مطالب را فرا گرفته و کاربردی خواهند کرد. محله‌محوری بر اساس رقابت ادبی و تهییج شهروندان در مشارکت فرهنگی از گام‌های دیگر طرح است که استاد آذر به آن اشاره و بیان کرد: در موسم‌های مختلف این رقابت اجرا می‌شود و محلات برتر تقدیر می‌شوند. این چهره برجسته در عرصه فرهنگ و ادب کشور تصریح کرد: این طرح نظام‌مند و روان‌شناختی نه تنها هزینه‌بَر نبوده، بلکه طرحی اندیشه‌بَر است و فصل مشترک‌ همه مناسبات ما قرآن کریم و مفهوم آن نیز است‌. در این جلسه که رضا محمدیان رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری شیراز نیز حضور داشتند، بر حمایت شورای اسلامی شهر از این طرح تأکيد و بیان شد: این طرح با اثربخشی و استفاده از اصالت فرهنگ و ادب فارسی و با مشارکت شهروندان در محلات انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی