[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

ارتقای سرمایه‌گذاری صنعتی ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، در جلسه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، نحوه اجرای طرح‌های توسعه ای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و مسائل و مشکلات آنها بررسی و بر تسریع در اجرای این طرح‌ها تأکید شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این نشست با بیان اینکه توسعه و ایجاد شهرک‌های صنعتی در مرکز استان به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار این شرکت قرار گرفته است، گفت: در 10 ماه گذشته اقدامات مؤثری در این بخش انجام شده است.
سید مصطفی هاشمی با اشاره به اینکه به علت عدم اجرای طرح‌های توسعه ای و ایجادی در چند سال گذشته، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در زمینه جذب سرمایه‌گذار در شیراز، تکمیل بودن ظرفیت اراضی قابل واگذاری شهرک‌های صنعتی موجود در شیراز و نقاط اطراف مرکز استان است، گفت: در این زمینه برنامه‌هایی در سه سطح کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تدوین شده و به سرعت و با قید اولویت در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه توسعه و تملک اراضی در این شرکت در ابتدای امسال افزود: در این کمیته ضمن بررسی و امکان‌سنجی ظرفیت‌های موجود و با تعامل و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، طرح‌های ایجادی و توسعه ای در دستور کار قرار گرفت.
هاشمی افزود: در برنامه کوتاه‌مدت و برای پاسخ‌گویی به نیاز متقاضیان و سرمایه‌گذاران، مشکل اسناد و تداخل ثبتی اراضی فاز ششم شهرک صنعتی بزرگ شیراز رفع شد و این اراضی از ابتدای آبان ماه در مرحله واگذاری قرار گرفت.
وی افزود: راه اندازی شهرک صنعتی برمشور شیراز به مساحت 45 هکتار نیز که واگذاری اراضی در آن حدود 10 سال به علت نبود زیرساخت‌ها متوقف شده بود، مجدداً در دستور کار قرار گرفت و با تأمین زیرساخت‌های آب و برق، فرایند واگذاری در این اراضی آغاز شد که هم اکنون نیز کار واگذاری برای پاسخ به نیاز سرمایه‌گذاران، بدون فرایند مزایده در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با قدردانی از حمایت‌ها و پیگیری‌های قادری، نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی برای تسریع در اجرای طرح‌های توسعه ای در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و مناطق نزدیک به مرکز استان، گفت: در این مدت نشست‌هایی با مجتمع اقتصادی کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) برگزار و توافقاتی برای اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی بزرگ شیراز انجام شد که در مرحله نخست، فرایند اخذ استعلام‌ها برای الحاق 33 هکتار از اراضی انجام و این اراضی به زودی به شهرک صنعتی بزرگ شیراز ملحق می‌شود. هاشمی همچنین از توافقات با مجتمع اقتصادی امداد برای ایجاد شهرک تخصصی صنفی در اراضی حدود 100 هکتار در شیراز خبر داد و گفت: فرایند اخذ استعلامات این شهرک صنفی نیز در حال انجام است و امیدواریم در سال آینده مراحل ایجاد آن عملیاتی شود. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به اینکه راه اندازی شهرک صنعتی دارویی بیضا به عنوان یکی از شهرک‌های صنعتی نزدیک به مرکز استان نیز در برنامه عملیاتی قرار گرفت، گفت: مهم‌ترین مشکل این شهرک صنعتی تأمین آب و برق بود که با حمایت‌های ویژه ای که توسط استاندار فارس و معاونان استاندار انجام شد و نیز با تعامل و هماهنگی با دستگاه‌های خدمات رسان توافق و تفاهم نامه تأمین آب با آب منطقه ای منعقد و پروژه خط انتقال برق از پست تل بیضا تا شهرک صنعتی نیز به مناقصه رفته و به زودی اجرا می‌شود.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این شهرک صنعتی نیز سال آینده به مرحله واگذاری می‌رسد.
وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی برای راه اندازی شهرک صنعتی سروستان 2 به عنوان یکی از گزینه‌های سرریز سرمایه گذاری شهر شیراز نیز گفت: جلسات مختلفی برای تأمین آب و برق این شهرک صنعتی برگزار و توافقاتی برای ایجاد پست برق این شهرک صنعتی با شرکت برق منطقه ای فارس انجام شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از برگزاری جلسات با یکی از نهادها برای راه اندازی شهرک صنعتی در منطقه سیاخ دارنگون شیراز خبر داد و گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی انجام شده است. هاشمی همچنین بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی تأکید کرد و گفت: در این زمینه نیز ایجاد شهرک‌های صنعتی در شیراز و 3 نقطه نزدیک به مرکز استان توسط بخش خصوصی در مراحل مختلف پیگیری است.
هاشمی با بیان اینکه بر اساس ماده 54 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌های صنعتی برعهده دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان است، گفت: تحقق این موضوع می‌تواند بسیاری از مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی را 
برطرف کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی