[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

تالاب بختگان رکورد ملی زد ، روزنامه شیراز نوین

طبق بررسی مرکز سنجش از دور وابسته به سازمان فضایی  ایران تصاویر ماهواره‌ای تالاب‌های‌مهم کشور را در دو روز مشابه در سال‌های ۹۸ و ۹۹ و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به این پهنه‌های‌مهم آبی، تالاب بختگان رکورد آبگیری زد.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط‌زیست فارس گفت: پایش ماهواره ای تغییرات سطح برخی دریاچه‌ها و تالاب‌ها در اردیبهشت ۹۹ نسبت به اردیبهشت ۹۸ نشان می‌دهد تالاب بختگان که در سال ۹۸، ۶۸/۱۵ کیلومتر مربع آبگیری شده بود در اردیبهشت سال ۹۹   ۹/۱۵۵ کیلومتر مربع آبگیری شود و   ۸۹۴ درصد نسبت به سال گذسته افزایش آبگیری داشته که رکورد افزایش آبگیری در بین دریاچه‌های‌مهم ایران را زده است.
وی در ادامه در خصوص آبگیری تالاب مهارلو گفت: این تالاب در اردیبهشت ۹۸، ۷۲/۱۵۹ کیلومتر مربع آبگیری شده بود که در سال جاری ۱۵/۱۷۹ کیلومتر مربع آبگیری شد که ۱۲ درصد افزایش آبگیری داشته‌ایم.
مدیر کل حفاظت محیط‌زیست فارس همچنین در خصوص وضعیت تالاب طشک گفت: این تالاب در اردیبهشت ۹۸ با مساحت آبی ۲۸/۹۹ کیلومتر مربع بود که در سال جاری ۹/۱۴۱ کیلومتر مربع آبگیری شده و ۴۳ درصد افزایش آبگیری داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی