[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های ICU ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز جمعه سی ام دی ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۲هزار و ۸۸۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۷۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۳هزار و ۴۳۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۲۸۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۲۹هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۷۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۱ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳ هزار و ۸۴۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۸هزار و ۱۴۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۹۶۷ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۵۷ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۸۲۲ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۳۰۰ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی