[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

تلفات جاده‌ای‌کاهش یافت ، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین-گروه خبر
مهندس سیاهپور گفت: فارس با دارا بودن بیش از 800 نیروی فعال راهداری با استفاده از 566 دستگاه انواع ماشین آلات کاهش تصادفات جاده‌ای‌در محور‌های این استان را در اولویت کار خود قرار داده است.
به گزارش شیرازنوین مهندس علیرضا سیاهپور، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای‌استان فارس با اعلام این مطلب افزود: براساس گزارش‌ها در سایه تلاش‌ها و فعالیت‌های مثمرثمر و خستگی‌ناپذیر راهداران فارس و همچنین تعامل سازنده و مشارکت فعالانه دستگاه‌های اجرایی ذیربط به ویژه اعضاء کمیسیون ایمنی راه‌های استان فارس در دو ماهه نخست سال جاری، 52 فقره تصادف منجر به فوت در جاده‌های فارس رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه درسال گذشته شاهد کاهش  5/39 درصدی تلفات جانی ناشی از تصادفات جاده‌ای بوده‌ایم.
وی ضمن عنوان اینکه امسال 64 نفر سر صحنه تصادف جان خودشان را از دست داده اند اظهار داشت: در این مورد نسبت به دو ماهه سال 98 نزدیک به 41 درصد کاهش داشته‌ایم.
رئیس کمیته حمل ونقل ستاد دائمی‌تسهیلات سفرهای استان فارس با اعلام این هشدار ایمنی و ترافیکی که تحت هیچ شرایطی رانندگان در سفرهای جاده‌ای، کمبود وقت را با افزایش ویرانگر سرعت جبران ننمایند، اضافه کرد: این اداره کل با استفاده از ظرفیت و توان موجود نظارتی هوشمند بویژه فعال بودن 136 سامانه ثبت تخلف سرعت، 20 دوربین نظارت تصویری (ثبت وضعیت ترافیکی و آب و هوا)، 126 سامانه ترددشمار و 2 سامانه توزین حین حرکت (WIM) که به‌زودی به تعداد 6 سامانه افزایش می‌یابد و همچنین دیگر اقدامات پیش‌بینی شده جهت افزایش ایمنی تردد در محور‌های استان تلاش وافری در کاهش تخلفات رانندگان و حرکات پرخطر و حاشیه‌ساز آنان در جاده‌ها دارد.
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ‌استان فارس با اشاره به احصا 170 نقطه پرتصادف در محور‌های جاده‌ای ‌استان اظهار داشت:  کلیه نقاط حادثه‌خیز با نصب علائم ویژه آشکار گردیده و در نقاط دارای تصادف نیز با تأمین الزامات ایمنی نظیر نیوجرسی، گاردریل و... ایمن شده است که در نهایت 47 نقطه به طور کامل برطرف شده و 35 مورد در دست اقدام است.
وی تصریح کرد: امسال در روز ملی ایمنی حمل و نقل در جهت افزایش ایمنی سرنشینان و کاربران جاده‌ای، 200 بسته ایمنی  شامل جعبه کمک‌های اولیه، مثلث خطر، بروشور آموزشی، باتوم ایمنی به رانندگان وسائل نقلیه سبک و سنگین اهدا شد و همچنین طرح کنترل و نظارت در محور‌های مواصلاتی استان در قالب گشت‌های نظارتی به صورت منظم در حال فعالیت است. 
مهندس سیاهپور با اشاره به تلاش این اداره کل در راستای فرهنگ سازی و آموزش اضافه کرد: در تمام فصول سال همواره تلاش کرده‌ایم  تا با آموزش ایمنی و قوانین و ایمن‌سازی فیزیکی  در مدارس حاشیه راه‌ها، پایانه‌های مسافربری و مکان‌های عمومی، چاپ بروشور و پوستر آموزشی، آشکارسازی وسائل نقلیه سنگین و وانت بار‌ها و ادوات کشاورزی، اهدای کلاه ایمنی به راکب‌های موتور سیکلت و اهدا وسائل ایمنی به فعالان عرصه حمل و نقل جاده‌ای ‌گامی‌بزرگ در امر ارتقا سطح ایمنی افراد و کاهش تصادفات جاده‌ای ‌بردارد.
به گفته دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل ونقل و سوانح رانندگی استان فارس، اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای‌ فارس با دارا بودن بیش از 800 نیروی فعال راهداری با استفاده از 566 دستگاه انواع ماشین‌آلات  سبک ، نیمه سنگین و سنگین به طور شبانه‌روزی در حدود  17 هزارکیلومتر از اشکال مختلف راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی فارس در حال خدمت‌رسانی مستمر و منظم به مردم عزیز به ویژه مسافران در طول سفرها می‌باشند و کاهش تصادفات جاده‌ای‌ در محور‌های این استان را در اولویت کار خود قرار داده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی