[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

عوارض کلسترول بالا و بد خون برای بدن، روزنامه شیراز نوین


کلسترول تجمع یک ماده مومی ‌شکل در رگ‌های خونی شماست. جالب است بدانید تجمع کلسترول در بدن باعث بیماری‌هایی می‌شود که زندگی‌تان را مختل خواهد کرد.
به گزارش نمناک، کلسترول یک ماده مومی ‌شکل و چسبنده داخل خون است که به ساخت سلول‌های سالم کمک می‌کند؛ اما مقدار زیاد آن هم خطرناک است؛ یعنی اگر سطح آن به بیش از 200 میلی‌گرم برسد، عامل خطری برای سلامت خواهد بود.
در واقع نام دیگر کلسترول بالا قاتل خاموش است، زیرا معمولاً هیچ علامتی ندارد که ما از طریق آن بفهمیم دچار مشکل شده‌ایم یا خیر؛ کلسترول بالا می‌تواند منجر به مشکلات جدی مانند سکته مغزی یا حتی بیماری قلبی شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک علائمی ‌را به شما معرفی خواهیم کرد که با دانستن می‌توانید از اتفاقات ناگوار پیشگیری کنید.
تجمع پلاک داخل رگ
یکی از رایج‌ترین خطرات افزایش کلسترول در بدن گرفتگی رگ‌ها می‌باشد که باعث ایجاد پلاک‌هایی در مسیر رگ شده و اکسیژن و خون‌رسانی به قلب را دچار مشکل می‌کند.
حمله قلبی
کلسترول بالا خطرات زیادی برای رگ‌ها ایجاد می‌کند و مانع از رسیدن جریان خون و اکسیژن به قلب خواهد شد و همین باعث می‌شود که قلب ضعیف‌تر شده و خطر حمله قلبی به وجود بیاید که درد قفسه سینه جزو رایج‌ترین علامت حمله قلبی است.
سکته مغزی
گرفتگی رگ‌ها نه تنها توانایی قلب برای پمپاژ خون در بدن را کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند عاملی برای لخته شدن خون باشد و همین خودش منجر به سکته مغزی می‌شود.
فشار خون بالا
کلسترول بالا عاملی برای فشار خون بالا خواهد بود، زیرا تجمع پلاک داخل رگ‌ها باعث سفت و باریک شدن آن‌ها می‌شود، جریان خون را محدود می‌کند و قلب باید با انرژی و فشار بیشتری کار کند که همین فشار داخل شریان‌ها می‌تواند دیواره رگ‌های خونی را در طول زمان ضعیف کند.
تجمع مایعات در بدن
کلسترول بالا به رگ‌های خونی در بدن آسیب وارد می‌کند که این وضعیت باعث می‌شود تا بدن نتواند خون را به بازو و ساق پا برساند و همین باعث تجمع مایعات در قسمت پایین پا خواهد شد که عامل ایجاد مشکل آمبولی یا سکته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی