[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

برق پایدار به سیمکان می‌رسد ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی از آغاز علمیات انتقال پایدار برق به بخش سیمکان جهرم خبر داد و گفت: با افتتاح این پروژه مشکل برق در روستاهای این بخش مرتفع می‌شود. به گزارش مهر، محمدرضا رضایی کوچی ظهر شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش سیمکان جهرم گفت: عملیات انتقال برق پایدار به بخش سیمکان با اعتبار بالای ۵۰میلیارد تومان، پایان بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: با افتتاح این پروژه بزرگ مشکل برق صنعت، خانگی و اشتغال آفرینی سیمکان حل می‌شود و مردم در شرایط بحرانی دیگر با مشکل مواجه نمی‌شوند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتقال گاز به همه روستاهای سیمکان به پایان رسیده است و مردم این بخش از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند، عنوان کرد: دو محور از سیمکان به میمند از مسیر دوزه و بهجان طراحی و ۶ کیلومتر اول مسیر به زودی تکمیل می‌شود و با تعریض جاده موجود، کلیه محور به جاده اصلی و ایمن ارتقا می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم که بخش سیمکان از بن بست خارج شود و این بخش را به محور عسلویه و شرق کشور وصل کنیم، گفت: در جلسات با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطالعاتی برای انتقال آب از سد سلمان به سیمکان انجام شده است و به زودی عملیات اجرایی انتقال شروع می‌شود.
رضایی کوچی با اشاره به اینکه معارض‌های موجود در اتصال پشت پر به پیش پر برطرف می‌شود و در خصوص اتصال سیمکان به خفر مشاور مطالعات را انجام داده است، اظهارکرد: در خصوص آب شرب چاه چارطاق مشکلات حل و تأمین اعتبار انجام می‌شود. روستاهای پایین دست نیز از آب این چاه بهره‌مند می‌شوند.
به گفته وی، بحث بهسازی روستاها مهم است. باید به اهالی روستا خدمات دهیم که در روستا بمانند. اولین اولویت برای یک روستایی کشاورزی و دامداری و شغل است. جهاد کشاورزی باید آب کشاورزی را تأمین کند و آموزش کشاورزان، باید از زمان پاشیدن بذر تا انتها باشد. باید کنار کشاورز باشیم و حمایتش کنیم. کشاورز باید بداند نهادی به نام جهاد کشاورزی کنارش است.
رضایی کوچی خاطرنشان کرد: ۵هزار میلیارد تومان در قانون بودجه برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس مناطق محروم گذاشته‌ایم. مدارس سیمکان نیز نوسازی شده و مابقی مقاوم‌سازی می‌شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی