[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

درمان فشار خون و کلسترول با این میوه پاییزی، روزنامه شیراز نوین

همشهری آنلاین/ میوه انار فواید پزشکی و درمانی بسیاری دارد؛ به گونه‌ای که براساس تحقیقات منتشر شده در مجله پژوهش‌های پیشرفته 
(Advanced Biomedical Research) به جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و یا درمان آن مانند افزایش فشار خون، افزایش کلسترول، استرس اکسیداتیو که باعث پیری سلول‌ها و سرطان می‌شود، افزایش قند خون، فعالیت‌های التهابی و... کمک می‌کند.
فواید انار در درمان سرطان و جلوگیری از پیری
ثابت شده است که برخی ترکیبات انار مانند پلی فنول‌ها تأثیرات ضد اکسیداتیو، التهابی و سرطانی دارند و آب انار، رادیکال‌های آزاد که عامل پیری سلول‌ها و سرطان است را کاهش می‌دهد. کما اینکه عصاره آن نیز مانع رشد سلول‌ها شده و مرگ سلول‌ها را تشدید می‌کند که این بیانگر تأثیرات ضد سرطانی آن است.
درمان فشار خون و بیماری‌های قلبی با انار
انار یک میوه سرشار از آنتی‌اکسیدهای قوی و موادی بسیار مفید برای سلامتی مانند فلاونوئیدها، آنتوسیانین‌ها، اسید پونیک، الاژیتانین‌ها و سایر موادی که دارای خواص ضد ویروسی، فشار خون بالا و ضد التهاب است. همچنین می‌توان از انار برای پیشگیری و درمان بسیاری از سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی، عروق خونی، پوکی استخوان، التهاب مفاصل، التیام زخم‌ها، دستگاه تناسلی و دیگر بیماری‌ها استفاده کرد.
از درمان دیابت و گرفتگی رگ‌ها تا سلامت کبد با انار
براساس یک تحقیق که در مجله آنکولوژی رفیوز 
(Oncology Reviews) منتشر شده است پلی فنول موجود در انار تأثیر ضد سرطانی بسیار قوی به ویژه برای سرطان سینه، ریه و دهانه رحم دارد. 
طبق داده‌ها انار همچنین برای التهابات، گرفتگی رگ‌ها، مرض قند، حفاظت از کبد و اکسیداتیو مفید است.
از کاهش کلسترول تا درمان افسردگی با انار
انار همچنین سطح کلسترول خون را کاهش داده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کم می‌کند؛ چرا که حاوی مقادیری آنتی‌اکسیداتیو است که به جلوگیری از تجمع پلاکت‌ها و فشار خون کمک می‌کند، همچنین انار درد التهابات مفصلی که کهن‌سالان از آن رنج می‌برند را کاهش می‌دهد. 
فواید انار تنها به سلامت جسم محدود نبوده و برای سلامت روان نیز مفید است؛ خاصیت ضد افسردگی دارد و بر عملکرد مغز و احساس ناامیدی تأثیرگذاری مثبت دارد.
تأثیر آب انار بر زنان باردار
مواد غذایی مفید بسیاری برای دوران بارداری وجود دارد، اما انار میوه‌ای است که برای این دوران خاصیت خارق العاده دارد؛ به گونه‌ای که هم برای مادر و هم برای جنین بسیار مفید است و طبق پژوهشی که پژوهشگران در بیمارستان بریگهام انجام داده‌اند اگر زن باردار روزی یک لیوان آب انار بنوشد به فرایند رشد مغز جنین و شبکه سازی میان سلول‌های مغز کودک کمک می‌کند البته که انار درمان هیچ بیماری یا جایگزین نسخه پزشک نیست و تنها مفید و کمک کننده برای درمان بیماری‌هاست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی