[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

گرایی: از سال ۲۰۱۹ بلاتکلیف هستیم، روزنامه شیراز نوین

دارنده دو مدال برنز کشتی فرنگی جهان گفت: بعد از رقابت‌های جهانی قزاقستان جایی مسابقه ندادم یعنی می‌توان گفت از سال ۲۰۱۹ بلاتکلیف بودیم.
محمدعلی گرایی در مورد پیگیری تمریناتش در روز‌های تعطیلات اردوی تیم ملی اظهار داشت: شرایط یک جوری است که نمی‌شود من و رضا هم خیلی با همدیگر تمرین کنیم، بیشتر تمرین انفرادی داریم. رضا آنقدر خوب است که می‌ترسم، با او تمرین کنم.
وی با اشاره به اینکه آخرین مسابقه رسمی‌اش در سال ۲۰۱۹، مسابقات جهانی نورسلطان بوده، ادامه داد: بعد از رقابت‌های جهانی قزاقستان، جایی مسابقه ندادم، یعنی از سال ۲۰۱۹ بلاتکلیف بودیم. بعد هم کرونا آمد و در شیراز هم جایی نبود که درست و حسابی تمرین کنیم. یک سالن بدنسازی داریم که دست آقای دهقان بود و کلیدش را به ما دادند، تخصصی آنجا تمرین می‌کنیم. یک سالن شهرداری هم در اختیار ماست که تمرین کشتی را آنجا انجام می‌دادم. به هرحال برای همه شرایط همین است و من و برادرم تنها نیستیم که این شرایط را تحمل می‌کنیم. همه مجبوریم این مسیر را طی کنیم.
نفر سوم وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان در سال ۲۰۱۹ در مورد حضورش در لیگ برتر و اینکه چرا میزان قرارداد فرنگی کاران کمتر از آزادکاران است، خاطرنشان کرد: اگر مرا بخواهند چرا شرکت نکنیم؟ این هم بستگی به نظر اسپانسر و تیم دارد که به چه شکل می‌خواهند سرمایه‌گذاری کرده و چه جور کشتی‌گیران را جمع کنند. سقف پرداختی در لیگ هم همیشه متفاوت بوده، این اختلاف رقم بین کشتی آزاد و فرنگی هست. اسپانسری که در کشتی سرمایه‌گذاری می‌کند نباید تبعیض قائل شود، چه فرقی می‌کند که در کشتی آزاد قهرمان شویم و یا فرنگی، همه بچه‌ها کشتی می‌گیرند.
وی در مورد اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۸ مجبور به جابه جایی وزنی در تیم ملی شد، گفت: آن سال در بازی‌های آسیایی در وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی گرفتم. سال قبلش در ۷۲ کیلوگرم بودم. کادرفنی تصمیم گرفت که در انتخابی ۷۷ کیلوگرم بگیرم و من اصرار داشتم در ۷۲ کیلوگرم بمانم تا مدال جهانی‌ام بگیرم. هر چه بود من در ۷۷ کیلوگرم کشتی گرفتم و در جام تختی و بازی‌های آسیایی هم اول شدم و دو سه روز بعد گفتند باید در ۷۲ کیلوگرم کشتی بگیری، خودم خیلی راغب نبودم، اما این اتفاق افتاد و یک تصمیم اشتباه باعث شد در ۷۲ کیلوگرم کشتی بگیرم و یک مدال راحت در سال ۲۰۱۸ از دستم پرید.
گرایی با اشاره به شکستش به کشتی گیر سوئدی در مسابقات جهانی نورسلطان، گفت: در مسابقات قزاقستان آمده بودم طلا بگیرم. این آمادگی را در خودم می‌دیدم که ولاسوف روس، کیم کره‌ای و باقی حریفانم را راحت ببرم. با تمریناتی که در اردو داشتیم آمادگی خوبی داشتم، اما متأسفانه در کشتی با حریف سوئدی برنامه اشتباهی چیدم. رفتم روی تشک، ولی به در بسته خوردم. رفتم سراغ پلن دیگر رفتم امتیاز هم گرفتم، اما حریف دستم را خواند. کشتی‌گیر سوئدی چغر و بد بدن بود. برنامه ام اشتباه بود تایم دوم هم عجله کردم و درنهایت باختم.
گرایی همچنین در مورد رقابتش با سعید عبدولی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پیش رو، تصریح کرد: رقابت با سعید عبدولی صددرصد خیلی به من کمک می‌کند. وقتی دو سه حریف باشند که با هم در اردو تمرین کنند، یک اصطلاح در بین کشتی گیران هست که بدن به بدن بشوند، حتماً نتیجه خوب می‌گیرند و صددرصد هر کسی اعزام شود یک مدال خوش رنگ می‌گیرد. رقبای داخلی آنقدر قوی هستند که راحت در المپیک بتوانند مدال بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی