[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

احیای خطوط تولید با توان داخلی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: دشمن در اتفاقات چند ماه اخیر، بیش از هرکس به سراغ جامعه کارگران رفت، اما آنها بصیرت به خرج دادند و دشمن‌شناس بودند. حمیدرضا الله‌بداشتی شنبه یکم بهمن ماه در جلسه هیئت اندیشه‌ورز بسیج کارگران و کارخانجات فارس با اشاره به اینکه دولت سیزدهم، عزم خود را در مسیر رفع موانع حوزه کارگری جزم کرده است، از پررنگ شدن مقوله اقتصاد مقاومتی در کشور خبر داد.
او به افزایش ۵۷درصدی دستمزد امسال کارگران و تأثیر ضریب تورم بر آن گریز زد و در عین حال یادآور شد که در سال آینده با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته است، با چالش‌های کمتری روبه‌رو خواهیم شد و دولت، تمام قد برای حل مشکلات حوزه کارگری ایستاده است.
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با تأکید بر ظرفیت نیروهای متخصص داخلی در راه‌اندازی خطوط تولید واحدهای صنعتی، به خطر تعطیلی یکی از این واحدها در سطح کشور اشاره کرد و توضیح داد که با بهره‌گیری از توان خبرگان حوزه کارگری و افراد باتجربه دانشگاهی، در طول یک ماه، خط تولید این واحد به روش ایرانی راه‌اندازی شده است. او همچنین با اشاره به دخالت رسانه‌های خارجی در رویدادهای اخیر کشور، گفت: دلسوزان مردم، کسانی هستند که دور میزهای خدمت به مردم نشسته‌اند و برای حل مسئله نظام، آستین بالا زده‌اند و به کارگران التیام می‌دهند و خودشان شب و روز می‌دوند. الله‌بداشتی دلسوزان مملکت را افرادی معرفی کرد که پیگیر مشکلات کارگران و کارفرمایان هستند و تولید ملی را به عنوان یک عبادت تلقی می‌کنند. او با اعتقاد به اینکه غرب هیچ‌گاه اجازه موفقیت‌های بالنده را به ایران نخواهد داد، تأکید کرد که با نگاه دولت سیزدهم و بهره جستن از ظرفیت افرادی که در بحبوحه جنگ اقتصادی در حال خدمت هستند، گام‌های ترقی را سریع‌تر برمی‌داریم. مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در ادامه رفع موانع حوزه کارگری را موردتأکید قرار داد و پرداخت بخشی از بدهی سازمان تأمین اجتماعی را گامی بزرگ در این بخش عنوان کرد. الله‌بداشتی تأکید کرد که دشمن در اتفاقات چند ماه اخیر، بیش از هرکس به سراغ جامعه کارگران رفت، اما آنها بصیرت به خرج دادند و دشمن‌شناس بودند. او اعطای نشان اقتصاد مقاومتی را یک بحث علمی قلمداد کرد و بر همین اصل با اشاره به عملیاتی شدن اصول ۲۴گانه اقتصاد مقاومتی، اذعان کرد که بر اساس شاخصه‌ها و سنجش‌های ارزیابی شده، صنایعی که در حوزه مقاومتی علی‌رغم تکانه‌های اقتصادی مقاومت کرده‌اند، شناسایی شده و نام آنها به عنوان کاندید بهترین واحدهای استانی در حوزه کشوری اعلام می‌شود. مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور به این نکته نیز اشاره کرد که واحدهایی که حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج فعالی دارند، به عنوان یک شاخص لحاظ شده و سال آینده این اصل به کل صنعت تسری پیدا خواهد کرد. الله‌بداشتی با بیان اینکه برای اولین بار بحث اقتصاد مقاومتی در کشور، رنگ عملیاتی به خود گرفته است، به عملکرد مطلوب سازمان تأمین اجتماعی فارس در حوزه پرداخت و دریافت‌ها گریز زد و گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس نیز با مدیر جوانی که بر مسند نشسته و همچنین با بهره گیری از ظرفیت‌ها و تجربه‌های استان و هم‌اندیشی با تشکل‌ها، توانسته به یکی از استان‌های پیشرو در حوزه بررسی سریع مشکلات کارگری تبدیل شود. او در ادامه بر رسیدگی به مسائل حوزه کارگری در کارگروه‌های ویژه تخصصی تأکید کرد و افزود: پیشنهادات و راهکارهایی که در این کارگروه‌ها مطرح می‌شود باید به برنامه تبدیل شود تا بر همین اساس، حل مشکلات در سطح استانی و ملی در کمیسیون‌های مختلف در دستور کار قرار گیرد. الله‌بداشتی با اشاره به اینکه در جنگ ترکیبی و رسانه‌ای دشمن، اتحاد و اطاعت از ولی فقیه موجب موفقیت است، تأکید کرد که برای حل مشکلات موجود باید مجاهدانه و شبانه روزی تلاش کنیم و با دستان خود دل به حل مشکلات بدهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی