[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

هشتم اردیبهشت روز میمند باشد ، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری استان، با بیان اینکه جشنواره گلاب و عرقیات میمند باید با رویکرد و برنامه ریزی جدیدی برگزار شود، اظهار کرد: ایجاد تفاوت در برگزاری این جشنواره باید به‌گونه‌ای باشد که جذابیت‌های ملی و فراملی برای گردشگران ایجاد کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمد فرخ‌زاده در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار میمند، با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های گردشگری میمند باید بیش از این مورد توجه و بهره گیری قرار گیرد، عنوان کرد: ویژگی‌های بی‌شمار طبیعی، تاریخی، گردشگری کشاورزی و باغات و همچنین مردمی اهل هنر و ادب در این شهرستان، بستری مناسب برای معرفی میمند است که نیاز به برنامه ریزی دقیق، جزئی و مدون دارد.
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، وجود بیش از 20 بنای ثبت شده در میمند و پیشینه غنی تاریخی این منطقه، وجود محصول ارزشمند و زیبای گل محمدی، وجود بیش از 5هزار هکتار باغ، تولید عرقیات، مردمان هنرمند و اهل شعر و ادب و... را تأییدی بر این موضوع دانست که میمند می‌تواند به منطقه ای ویژه در حوزه گردشگری 
تبدیل شود.
فرخ‌زاده با اشاره به اینکه روز میمند باید در تقویم گردشگری به ثبت برسد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اردیبهشت‌ماه فصل گلاب‌گیری و روییدن گل‌ها در این شهرستان است، پیشنهاد انتخاب 8 اردیبهشت به عنوان روز میمند مناسب و شایسته است.
قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری استان با بیان اینکه جشنواره گلاب و عرقیات میمند باید با رویکرد و برنامه‌ریزی جدیدی برگزار شود، اظهار کرد: ایجاد تفاوت در برگزاری این جشنواه باید به‌گونه‌ای باشد که جذابیت‌های ملی و فراملی برای گردشگران ایجاد کند. او افزود: در چنین جشنواره ای باید علاوه بر برنامه اصلی گلاب‌گیری، موارد جانبی همچون صنایع دستی، توجه به صنایع پایین دستی مانند تولید حلوا و شیرینی‌ها و غذاهای سنتی، ایجاد اقامتگاه و بوم‌گردی برای شب‌مانی گردشگران و... نیز مد نظر قرار بگیرد.
به اعتقاد او، آموزش کاشت، داشت و برداشت برای جوانان و نوجوانان، تعریف مسیرهای گردشگری برای معرفی به گردشگران، برنامه‌های شعر و ادب، جشنواره غذاهای سنتی و مواردی از این دست می‌تواند در کنار جشنواره گل و گلاب در روز میمند برگزار شود و یک رویداد بزرگ گردشگری رقم بزند که به عنوان جاذبه‌ای بزرگ مخاطبان بی‌شماری را به سمت این شهرستان جذب کند.
فرخ‌زاده ضمن پیشنهاد برگزاری سه‌روزه جشنواره در میمند، گفت: دعوت از برخی سفرای کشوری و مهمانان ملی نیز باید برای این رویداد برنامه‌ریزی شود.
معاون استاندار فارس همچنین پیشنهاد داد اتاق فکری با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی در این شهرستان ایجاد شود. 
وی از متولیان شهرستان میمند که در جلسه حاضر بودند، خواست طی سه هفته آینده جلسه ای با فعالان حوزره‌های مختلف صنایع‌دستی، سوغات، محصولات گیاهی و درمانی و... در شهرستان داشته باشند و زمینه را برای تقویت اقتصاد گردشگری در منطقه 
فراهم سازند. 
آماده کردن بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری برای ارائه به علاقه‌مندان و احصای ظرفیت‌های بوم‌گردی و رفع موانع مجتمع‌های گردشگری فعال از دیگر مواردی بود که فرخ‌زاده بر لزوم توجه به آنها در شهرستان میمند تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی