[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

داده‌های کرونا راستی‌آزمایی شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، راستی آزمایی داده‌های ثبت موارد ابتلا به کروناویروس را یکی از ضرورت‌های این ستاد برای گسترش امکان برنامه ریزی علمی دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست ضمن بزرگداشت سالروز بزرگداشت احمدبن موسی، حضرت شاهچراغ(ع)، نحوه ثبت، رفع موانع ثبت موارد تکراری و انواع خروجی نرم افزار corona lab را پایش کرد.  او با بررسی دوباره این نرم افزار با حضور اعضای مختلف این ستاد، بر اهمیت راستی آزمایی داده‌ها، به عنوان یکی از ابزارهای مهم ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس برای تصمیم گیری کارشناسانه در سطح استان تأکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اعضای این ستاد خواست تا با مشارکت یکدیگر کمیته ای برای بررسی موارد مرتبط با corona lab در دانشگاه فعال باشد.
دکتر لطفی در بخش دیگری از این نشست با ارزیابی آمار موارد مثبت و بیماریابی در دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان فارس، تقویت مشارکت عمومی برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس با اقداماتی نظیر استفاده از ماسک را یکی از اقدامات مؤثر در شرایط کنونی جامعه عنوان کرد.
او همچنین ضمن بررسی مضامین دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت در زمینه غربالگری و بیماریابی، دستورات لازم را به اعضای این ستاد اعلام کرد. پیگیری با استانداری فارس برای اعمال محدودیت در استان بر اساس شرایط هر شهرستان، بررسی شرایط نقاهتگاه بیماران مبتلا به کروناویروس، نیازمندی‌های بیمارستان شهید دکتر چمران در زمینه ارائه خدمت به بیماران و چگونگی اراده تجهیزات حفاظتی به مراکز دندانپزشکی، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست بود. همچنین دکتر لطفی با همراهی اعضای این ستاد به پایش آخرین آمار مربوط به نمونه گیری، موارد مثبت، موارد بستری و بیماران بدحال پرداخته و درباره راهکارهای مدیریت روند افزایشی موارد مثبت همفکری شد.
دیگر اعضای این ستاد نیز در این نشست گزارشی از روند اقدامات و برنامه‌های خود در این زمینه به رئیس دانشگاه اعلام کردند.
یکصد و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس صبح دیروز، هشتم تیر، با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی