[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

مردم فارس ذخایر خونی را تأمین کردند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: با توجه به استقبال مردم از اهدای خون، شاهد افزایش آمار خون‌گیری در استان فارس هستیم. به گزارش مهر، مجید اکبرزاده ظهر دوشنبه در نشست خبری بیان کرد: فارس قطب پزشکی منطقه بوده این در حالی است که با توجه به افزایش مراجعات به مراکز درمانی تمامی نیازهای خونی در فارس برطرف شده است.
به گفته اکبر زاده، طی سال ١۴٠١ مراجعات به مراکز انتقال خون ٢١ درصد و خون‌گیری ١۴ درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: حداقل از هفت استان روزانه خدمات درمانی را دریافت کرده و اگر خون نیاز داشته باشند نیز خون به این افراد ارائه خواهد شد. این در حالی است که اگر انتقال خون هم‌زمان با توسعه حوزه سلامت رشد نداشته باشد، شاهد خواهیم بود که در موضوع انتقال خون دچار مشکل خواهیم بود. اکبرزاده تأکید کرد: ٢۴ پایگاه که ١۶ پایگاه ثابت و ٨ پایگاه سیار است، در استان فارس اقدام به خون‌گیری کرده از این رو فارس بزرگ‌ترین پایگاه انتقال خون در کشور بوده و پس از تهران دومین استان تولیدکننده خون و فرآورده‌های خونی است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، مقرر شده تا استان فارس سالانه ١٨٠هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی تولید کند؛ این در حالی است که متوسط ماهانه تولید خون در استان فارس بیش از ١۵هزار و ۵٠٠ نفر بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی