[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

نگران آینده مهاجران هستیم ، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در فارس گفت: افزایش پزشکان در برخی مناطق باعث کمبود پزشک در سایر نقاط می‌شود؛ در نتیجه مجبور به افزایش سهمیه‌ها می‌شویم و گستره ورود به علوم پزشکی کشور را وسیع‌تر می‌کنیم، در صورتی که این موضوع یک دور باطل است.
استاندار فارس در دومین جلسه فرهنگستان علوم پزشکی جنوب کشور با اشاره به پدیده مهاجرت، اظهار داشت: با روند فعلی، آینده این حوزه نگران کننده است؛ جلوگیری از مهاجرت و سامان‌دهی این موضوع مستلزم همراهی، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول جهت بررسی چرایی این موضوع است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دومین جلسه فرهنگستان علوم پزشکی جنوب کشور که با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجتمع ولایت برگزار شد، گفت: این فرهنگستان می‌بایست بیش از قبل در ارائه پیشنهادات و طرح‌های جامع پیرامون اداره سلامت کشور نقش داشته باشد.
استاندار فارس بر ضرورت اعلام نظر کارشناسی جهت تدوین برنامه هفتم توسعه تأکید کرد و افزود: در صورتی که فرهنگستان بتواند چند مورد خاص را بررسی و جهت تدوین در برنامه هفتم توسعه کشور ارائه نماید، به مدت پنج سال می‌توانیم از مزایای آن در حوزه سلامت کشور استفاده کنیم.
دکتر ایمانیه با اشاره به پدیده مهاجرت، اظهار داشت: با روند فعلی، آینده این حوزه نگران‌کننده است؛ جلوگیری از مهاجرت و سامان‌دهی این موضوع مستلزم همراهی، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول جهت بررسی چرایی این موضوع است. باید با جدیت این مسیر را به پایان برسانیم و در صورت لزوم از همراهی نمایندگان مجلس نیز 
استفاده کنیم.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه جذابیت در برخی از رشته‌های پزشکی کم شده است، گفت: میزان علاقه دانشجویان به یادگیری و کیفیت آموزش ارائه‌شده نیز دو موضوع دیگری است که می‌بایست در این زمینه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
عضو فرهنگستان علوم پزشکی جنوب کشور به تجمع پزشکان در برخی از مناطق کشور نیز اشاره کرد و افزود: افزایش پزشکان در برخی مناطق باعث کمبود پزشک در سایر نقاط می‌شود؛ در نتیجه مجبور به افزایش سهمیه‌ها می‌شویم و گستره ورود به علوم پزشکی کشور را وسیع تر می‌کنیم؛ در صورتی که این موضوع یک دور باطل است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی