[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

خیرین قلابی کلاهبردار اینترنتی بودند ، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبردار میلیاردی و کشف 24 فقره کلاهبرداری در شیراز خبر داد.
سرهنگ «یوسف ملک‌زاده» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده به پلیس آگاهی با مضمون کلاهبرداری، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه مأموران مشخص شد افراد کلاهبردار در پوشش خیر و سخاوتمند با مراجعه به نهادها و مراکز خدماتی، با ترفندهای متقلبانه افراد بی بضاعت را شناسایی و اطلاعات آنان را دریافت می‌کردند.‌ 
سرهنگ «ملک‌زاده» خاطر نشان کرد: کلاهبرداران در تماس تلفنی با افرادی که از قبل شناسایی کرده‌اند خود را خیر و سخاوتمند معرفی و عنوان می‌کردند که مسئولان مراکز خدماتی شماره شما را به قصد پرداخت وام به ما ارائه کرده و در حال حاضر یک فقره وام با مبلغ 300میلیون ریال به صورت بلند مدت و کم بهره موافقت شده است که از الزامات این وام علاوه بر ارائه مدارک، می‌بایست مبلغ 20میلیون ریال وجه نقد به شماره حساب اعلامی واریز شود.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان موفق شدند با اقدامات فنی و ترفندهای خاص پلیسی در این خصوص 12 نفر که همگی اعضای یک باند بودند را شناسایی و طی چند عملیات آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی اولیه به کلاهبرداری یک میلیاردی از طعمه‌های خود اقرار کردند، گفت: همه کلاهبرداران برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
وی با بیان اینکه تا کنون 24 نفر از شکات شناسایی شده‌اند، به شهروندان توصیه کرد با رعایت برخی نکات هر چند ساده، می‌توان مجرمان را در ارتکاب جرم ناکام گذاشت و مردم عزیز به این موضوع توجه کنند که قبل از انتقال هرگونه وجه نقد به حساب دیگران، بررسی‌های لازم را انجام دهند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی