[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

توسعه عمرانی با هدف نشاط‌آفرینی ، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 11 گفت: طیف گسترده ای از پروژه‌های عمرانی تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یازده، شهرام سبزیان فرد از اتمام پروژه‌های عمرانی بوستان مهر، باغ مهربانو و لوله گذاری بلوار رسول اعظم(ص) تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: فراهم آوردن شرایط تفریح و ورزش سالم برای بانوان از برنامه‌های اصلی شهرداری این منطقه است و از همین رو اتمام پروژه باغ مهربانو در خیابان سهراب سپهری تا پایان امسال در اولویت است.
وی با اشاره به مراحل پایانی ساخت باغ بانوان مهربانو افزود: ایجاد محیطی اختصاصی، ایمن، سالم، مفرح، زیبا و راحت برای تفریح، سرگرمی و فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری از اهداف ساخت نخستین پارک بانوان در منطقه بوده است که با مساحتی بالغ بر 7هزار مترمربع در مجاورت بوستان سهراب سپهری در دست اجراست.
سبزیان فرد گفت: در این باغ امکاناتی مانند آلاچیق، سکوهای استراحت، مسیر دائمی عبور آب، زمین بازی چندمنظوره، اتاق استراحت مادر و کودک، رختکن، مجموعه بازی کودکان و سرویس بهداشتی تعریف شده است. شهردار منطقه یازده شیراز ساخت باغ بانوان مهربانو را مکانی تأثیرگذار برای تقویت و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بانوان دانست و عنوان کرد: در این مجموعه بانوان می‌توانند با آسایش و آرامش کامل، به ورزش‌ها و فعالیت‌های شادی‌افزا بپردازند.
وی افزایش سطح رفاه، نشاط و سلامت اجتماعی، افزایش کیفیت زندگی شهروندان، جلوگیری از تخریب فضای سبز و افزایش امنیت و جلوگیری از گرایش جوانان به بزهکاری را از جمله اهداف موردنظر در ساخت این بوستان دانست و افزود: این پروژه تاکنون پیشرفتی ۸۵درصدی داشته است. شهرام سبزیان فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند تکمیل بوستان مهر واقع در خیابان شهدای حج گفت: این پروژه در زمینی به مساحت تقریبی ۲/۷ هکتار در امتداد رودخانه خشک حدفاصل پل شهدای پودنک تا تقاطع خیابان آزادگان در دست ساخت است و هم اکنون عملیات جداره‌سازی، جدول‌گذاری، پیاده‌روسازی، تأمین روشنایی و سامان‌دهی فضای سبز این بوستان در حال انجام است و به زودی با کلیه امکانات موردنیاز تجهیز می‌شود و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. شهردار منطقه یازده افزود: بوستان مهر در خیابان شهدای حج پیشرفت فیزیکی ۸۵درصدی را به همراه داشته است و دارای امکاناتی از قبیل فضای سبز به مساحت ۶۹۳۶ مترمربع، مسیر پیاده روی به مساحت ۷۵۷۸ مترمربع، پیست اسکیت سرعت به مساحت ۲۰۰ متر، زمین ورزش و بازی به مساحت ۵۷۰۰ مترمربع با رعایت استانداردهای خاص، زمین بازی‌های ساحلی والیبال و فوتبال، زمین بازی کودکان به مساحت ۱۷۰۰ مترمربع، مسیر ویژه نابینایان و اتاق مدیریت است.
شهرام سبزیان فرد در پایان اشاره ای نیز به دیگر پروژه‌های در دست ساخت منطقه داشت و گفت: پروژه لوله‌گذاری بلوار رسول اعظم(ص) و پروژه ساخت پارک شهدای بازرگان نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی