[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

حمل‌ونقل عمومی تعطیل شد ، روزنامه شیراز نوین

جانشین رئیس ستاد مبارزه با کروناویروس استان فارس گفت: از امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه به مدت یک هفته اکثر فعالیت‌ها و تجمع‌ها در سراسر فارس تعطیل و تعلیق خواهد بود.
عبدالرضا قاسمپور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در فارس و کاهش حساسیت مردم نسبت به این بیماری، گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده، فعالیت‌های جمعی نظیر همایش‌ها، مراسم‌های جشن و عزا، رویدادهای علمی و آموزشی، در سراسر استان فارس به مدت یک هفته ممنوع است.
وی با اشاره به تعطیلی کامل کافی‌شاپ‌ها، کافی‌نت‌ها، گیم نت‌ها و... به مدت یک هفته در سراسر استان فارس، خاطرنشان کرد: از امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه، فعالیت اتوبوس‌های درون‌شهری در سراسر فارس و فعالیت مترو در شیراز، به مدت یک هفته تعلیق خواهد شد.
قاسمپور با تأکید بر اینکه رستوران‌ها و فست‌فود‌ها تنها اجازه عرضه غذا به شکل بیرون بر را خواهند داشت، گفت: فعالیت تمام مراکز آموزشی، ورزشی و تفریحی، پارک‌ها و بوستان‌ها در سراسر استان فارس مشمول تعطیل یک هفته‌ای خواهد بود.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تعداد شهرستان‌های قرمز فارس از ۶ شهرستان به ۴ شهرستان کاسته شده است، گفت: تمام فعالیت‌های جمعی اعم از آموزشی، تفریحی، ورزشی، فرهنگی، هنری و... در شهرستان‌های گراش، جهرم، فسا و لار، تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود. قاسمپور با یادآوری اینکه نماز جمعه در شهرستان‌هایی که وضعیت آنها قرمز است، برگزار نخواهد شد، گفت: اجتماعات مذهبی نیز در این شهرستان‌ها به شکل کامل تعطیل خواهد بود.
معاون استانداری فارس خاطرنشان کرد که فعالیت مراکزی نظیر سینما، موزه، سالن‌های زیبایی و آرایشی، استخر، باشگاه‌های ورزشی، قهوه و چای‌خانه‌ها و دیگر مراکزی که به شکل تجمعی فعالیت دارند، تعطیل خواهد شد.
قاسمپور از تشکیل ۸۲ اکیپ بازرسی در سطح فارس خبر داد و گفت: هر اکیپ با استفاده از ۲ خودرو، روند فعالیت‌ها و اجرای دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا در سطح استان را رصد و گزارش خواهد کرد.
جانشین رئیس ستاد مبارزه با کروناویروس استان فارس یادآور شد که این اکیپ‌ها از ادارات، مراکز خرید، پارک و بوستان‌ها، مراکزی که فعالیت آنها ممنوع اعلام شده و مراکز تولیدی و توزیعی بازدید کرده و روند اجرای پروتکل‌ها را به شکل کامل و دقیق بررسی خواهند کرد.
قاسمپور، استفاده از ماسک توسط رانندگان تاکسی را الزامی ذکر و تأکید کرد که شهروندان در صورت ضرورت به تردد در شهر، باید الزاماً از ماسک استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی