[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

چای را با قند بخوریم یا کشمش و توت خشک؟، روزنامه شیراز نوین

در‌این مطلب در مورد دیابتی‌هایی صحبت می‌کنیم که خودشان را گول می‌زنند و مثلاً به جای قند، چای را با توت خشک می‌خورند. می‌خواهیم ببینیم آیا چای با قند خوردن به صرفه است یا با توت؟
به گزارش مشرق، برخی افراد می‌گویند ما به جای ‌این قندها، قند طبیعی مصرف می‌کنیم. مثلاً با چایمان توت خشک، خرما، کشمش و موادی از ‌این قبیل می‌خوریم تا قند خونمان بالا نرود و بعد هم می‌بینیم که با یک فنجان چای ۲۰ عدد توت خشک یا میوه‌های مشابه می‌خورند.
در جواب ‌این افراد باید گفت که اتفاقاً قندی که در قندان‌تان دارید قند مصنوعی نیست و قند طبیعی است که از نیشکر و چغندر گرفته شده است. از طرفی قندی که در میوه‌هایی مانند کشمش،‌ توت خشک، خرما و… وجود دارد، قند آزاد است.
یعنی به راحتی جذب بدن می‌شود و میزان کالری آن مانند سایر قندهاست و به ازای هر یک گرم، مصرف آن‌ها ۴ کیلوکالری انرژی به بدن می‌رسد و مصرف زیاد ‌این خوراکی‌ها مانند مصرف زیاد قندهای معمولی عوارضی دارد.
هر قند چند کالری ‌ایجاد می‌کند؟
هر یک حبه قند حدود ۳ گرم وزن دارد. با ‌این فرض که هر یک گرم قند ۴ کیلوکالری انرژی تولید کند، انرژی دریافتی بدن با خوردن یک حبه قند معمولی ۱۲ کیلوکالری است. در حالی که بیشتر افرادی که چای‌شان را با تعدادی خرما، کشمش، توت خشک و…می‌خورند، حدود ۶۰-۵۰ کیلوکالری انرژی دریافت می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی