[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

واگذاری سرخابی‌‌ها به بخش خصوصی ضروری است، روزنامه شیراز نوین

خصوصی‌شدن سرخابی‌ها، مشکلات حقوقی حوزه ورزش در عقد قراردادها، وضعیت مالی فدراسیون‌های ورزشی، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و حفاظت از اماکن ورزشی، توجه ویژه به حوزه جوانان و... در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با ریاست سازمان بازرسی کل کشور مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.
به گزارش ایسنا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام‌ حسن درویشیان در دیدار با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: سال گذشته باشگاه استقلال و باشگاه پرسپولیس در فهرست واگذاری‌‌ها قرارگرفته بود. امسال نیز این موضوع مطرح است. رئیس مرکز خصوصی‌سازی هم در دیداری که با بنده داشته بر این موضوع تأکید داشته است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: بنابراین وزارت ورزش هم حمایت کرده و این موضوع را به‌صورت جدی دنبال کند تا با واگذاری به بخش خصوصی معضلات ناشی از این دو باشگاه خاتمه یابد. البته برخی می‌گویند که واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی مشکلات جدیدی را ایجاد می‌کند که به نظر می‌رسد می‌توان آن‌‌ها را در تعهدات واگذاری پیش‌بینی کرد؛ بنابراین اصل واگذاری این دو باشگاه دولتی ضرورت دارد.
وی خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان باید برای درآمدزایی پایدار فدراسیون‌‌ها برنامه‌ریزی‌ دقیقی انجام دهد تا این بخش از ورزش منتظر بودجه دولتی نباشند.
درویشیان ادامه داد: همچنین ضرورت دارد برنامه‌های «کوتاه‌مدت»، «میان‌مدت» و «بلندمدت» فدراسیون‌‌ها تدوین شود و متناسب با این برنامه‌ها، برنامه اجرایی و عملیاتی در نظر گرفته شود تا هم قابل نظارت باشد و هم چشم‌انداز آن مشخص باشد.
وی به مشکلات «شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی» اشاره کرد و گفت: بنا به گزارش همکاران سازمان بیش از 8 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در نظر گرفته‌شده که تقریباً یک‌چهارم آن مربوط به پروژه‌هایی است که هنوز شروع نشده است. این در حالی است که وزارت ورزش و جوانان باید دنبال اتمام پروژه‌هایی باشد که درصد پیشرفت فیزیکی بالا دارند و پروژه‌هایی که شروع نشده یا پروژه‌هایی که امکان اجرای آن نیست، باید تعیین تکلیف شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره «صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ایران» هم گفت: چند شرکت زیرمجموعه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ایران است که عمدتاً فعال نیستند. یکی از این شرکت‌‌ها در سال 91 سه میلیارد تومان سرمایه داشته که الآن یعنی سال 99 به 6/2 میلیارد تومان کاهش پیداکرده است. شایسته است جهت حمایت از قهرمانان، مشکلات صندوق پیگیری و مرتفع شود.
برنامه‌ریزی برای مدال‌آوری رشته‌های مختلف ورزشی
وی تصریح کرد: در ورزش ازجمله موضوعاتی که حائز اهمیت است، ورزش قهرمانی است. طبق بررسی‌ها، در سال‌های اخیر بیشتر در دو رشته «وزنه‌برداری» و «کشتی» ورزشکاران ما مدال داشته‌اند. البته رشته‌هایی مانند «تکواندو» هم بوده ولی تنوع مدالی زیادی نداشته است. اینکه تکواندو نیز به رشته‌های مدال‌آور اضافه‌شده قابل‌تقدیر است، اما باید در رشته‌های دیگر هم این موضوع برنامه‌ریزی و دنبال شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش همگانی در تأمین و ارتقای سلامت جامعه حائز اهمیت است. ترویج ورزش همگانی مخصوصاً برای سنین میان‌سالی و کهن‌سالی جامعه، حیاتی است و به نظر می‌رسد باید تلاش بیشتری در این حوزه شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی