[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۵
  • دوره جدید

لزوم مردمی‌کردن اقتصاد برای جهش تولید، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، مردمی کردن اقتصاد را رکن اصلی اقتصاد مقاومتی و تأثیرگذار بر تحقق جهش تولید دانست و بر حمایت سازمان متبوع خود از صندوق‌های فعال در بخش کشاورزی برای مردمی شدن اقتصاد تأکید کرد.
حسن نوروزی دیروز در نشست با رئیس، معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، لزوم به روز شدن دانش در جهادکشاورزی و بخش‌های زیرمجموعه را یادآور و متذکر شد که با به روز شدن دانش، امکان ایفای نقش‌های سه‌گانه هدایت، حمایت و نظارت در مواجهه با بهره‌بردارن عملیاتی می‌شود.
او با بیان اینکه بخش کشاورزی از مهم‌ترین بخش‌های کشور و استان فارس است، گفت: بخش کشاورزی وظیفه تأمین امنیت غذایی و حفظ خودکفایی به‌خصوص در شرایطی که کشور با تهدیدهای ظالمانه‌ای روبه‌روست را برعهده دارد.
نوروزی با اشاره به اینکه استان فارس با تولید حدود ۹ درصد کل تولیدات کشاورزی در افق چشم‌انداز توسعه، تأمین‌کننده اساسی نیازهای غذایی کشور است، افزود: علی‌رغم تنگناها کماکان باید تولیدات کشاورزی این استان حفظ شود و باید با روش‌های مختلف از جمله استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری، کاشت محصولات کم‌آب بر بهره‌وری آب را افزایش داد.
او ادامه داد: تولید محصول گواهی شده به ویژه در شرایطی که انواع و اقسام بیماری‌ها که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، از اقدامات مهمی است که موردتوجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرار دارد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس از آمادگی این سازمان از طرح‌های کوچک آب و خاک خبر داد و ایجاد شهرک‌های کشاورزی را کمک به مردمی‌کردن اقتصاد دانست و افزود: با ایجاد این شهرک‌ها زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان فراهم می‌شود؛ از این رو در حد توان آمادگی کمک به تکمیل این شهرک‌ها را داریم.
او با اشاره به شعار سال، افزود: رکن اقتصاد مقاومتی مردمی‌کردن اقتصاد است و صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی یا صندوق‌های خرد زنان روستایی در صورتی که به‌خوبی مدیریت شوند، نقش بسزایی در این امر خواهند داشت؛ بنابراین صندوق‌های مذکور باید با تأمین اعتبار حمایت شوند.
نوروزی با بیان اینکه درصد عمده‌ای از بازنشستگان استان فارس در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی قرار دارند که اگر مشکلاتشان حل شود مشکل بخش قابل‌توجهی از بازنشستگان حل شده است، عنوان کرد: پاداش سال ۹۸ این افراد تا پایان شهریورماه پرداخت شود. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: نیمی از پروژه‌های جهش تولید مربوط به بخش کشاورزی است و اگر می‌خواهیم دستاوردی در این زمینه داشته باشیم، باید در حد توان کارمندان را هم باانگیزه نگه داریم؛ اگرچه کارمندان فهیم و تحصیلکرده هستند و شرایط کشور را می‌شناسند اما مهم است که کوتاهی نکنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی