[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

محدودیت تردد و تجمع در آرامستان‌های شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز گفت: محدودیت ورود و تجمع در آرامستان‌های شیراز به واسطه تشدید شیوع کرونا، مانند دیگر اماکن، اعمال شده است.
علی پارسازاد در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در پی دستور اکید شهردار شیراز مبنی بر تعطیلی مجدد پارک‌ها و توقف خدمات حمل و نقل شهری و همچنین ممنوعیت برگزاری تجمعات، آرامستان‌های شیراز نیز در مقابله با پاندمی کووید ۱۹ همچنان تعطیل است و از تشکیل  تجمعات به هر شکل موجود، جلوگیری می‌شود.
او با تأکید بر اینکه امکان برگزاری مراسم ختم و سوگواری در همه آرامستان‌های شیراز مجدداًَ ممنوع شده است، افزود: شهروندان برای زیارت اهل قبور به این مکان‌ها مراجعه نکنند و طلب آمرزش و مغفرت برای اموات از طریق ارتباط قلبی و از فاصله دور انجام شود.
پارسازاد در عین حال گفت: آرامستان‌های بهشت احمدی و دارالرحمه شیراز، جزو مکان‌های پرخطر و پرازدحام است که علی‌رغم وضع قانون ممنوعیت تردد اشخاص و خودرو، ناچاریم در زمان تشییع و دفن اموات، شمار معدودی را برای اقامه نماز میت و انجام امور خاکسپاری، به محل راه بدهیم.
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز همچنین به تشریح اقدامات انجام‌شده پرداخت و گفت: آرامستان‌ها و خودروهای ترددکننده، روزانه توسط ماشین‌آلات مجهز به 
Jet-fan یا به‌صورت دستی کاملاً ضدعفونی و 
گندزدایی می‌شود.
به گفته پارسازاد، با مراجعین در اجرای پروتکل‌های بهداشتی همراهی و همکاری شده و مواد ضدعفونی‌کننده و در برخی موارد ماسک و دستکش در اختیارشان قرار می‌گیرد.
او گفت: به روش‌های مختلف مانند نصب بنر و پوستر و از طریق شبکه‌های مجازی موارد بهداشتی و رعایت فواصل اجتماعی تذکر و اطلاع‌رسانی می‌شود و با توجه به اجباری‌شدن استفاده از ماسک در ادارات و سازمان‌ها، از خدمات‌دهی به افرادی که فاقد ماسک هستند، ممانعت می‌شود.
پارسازاد در رابطه با درگذشتگانی که بر اثر بیماری کرونا فوت کرده‎اند هم گفت: به‌منظور حفظ کرامت و رعایت شئون انسانی درگذشتگان، نسبت به آماده‌سازی، تجهیز و راه‌اندازی غسالخانه‌ای مجزا طبق اصول بهداشتی و قوانین ایزوله در محل دارالرحمه اقدام شد و اموات کرونایی توسط روحانیون جهادی در این قسمت تغسیل و تکفین می‌شوند.
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: این اموات توسط خودروهای حمل متوفی به بهشت احمدی منتقل و طبق پروتکل وزارت بهداشت به خاک سپرده می‌شوند.
پارسازاد با تأکید بر اینکه در تمام مراحل فوق نماینده وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بر این روند نظارت دارند، گفت: با توجه به  غسل و ضدعفونی این اموات و با اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی امکان خاکسپاری آنها در سایر آرامستان‌ها نیز وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی