[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

گلایه قهرمان المپیک از وضعیت مالی ، روزنامه شیراز نوین

تسنیم/ وزیر ورزش و جوانان با حضور در فدراسیون تیراندازی در جریان آخرین وضعیت تیم‌های ملی این رشته قرار گرفت.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دیروز (دوشنبه) در محل فدراسیون تیراندازی حضور یافت و از اردوهای تیم‌های کشورمان نیز بازدید کرد.
در حاشیه این بازدید مریم طالبی سرمربی تیم ملی تفنگ اظهار داشت: بچه‌های ما خیلی درددل دارند. تیراندازی اولین مشکلی که دارد، تحلیل‌رفتگی است و پس از آن ناامیدی. سرمایه‌گذاری روی تیراندازی از زمان ریاست ‌هاشمی ‌استارت خورد، ولی بعد از آن تیراندازی تحلیل رفت. دستگاه‌های ما ظرفیت برگزاری مسابقات آزاد و لیگ را ندارند و متأسفانه به خط‌ها رسیدگی نشده است، همین مسئله روی عملکرد تیراندازان تأثیر داشته است‌. خوشحالیم که قربانی در فدراسیون تیراندازی حضور دارد؛ اگر او نبود، تیراندازی ما تمام می‌شد.
وی افزود: اُفت بعدی تیراندازی مربوط به ناامیدی در بدنه جامعه این رشته ورزشی است. هر چه دیدیم، قول و بدعهدی بوده است‌. همیشه مسئولان از بچه‌های ما انتظار داشتند با دست خالی نتیجه بگیرند. آن‌ها همیشه آبروی ورزش بودند، ولی در مقابلش، قول‌ها و بدعهدی‌های مسئولان بوده است. ما تفاوتی درباره رفتار و تخصیص اگر هم بوده است، حتی بعد از مدال المپیک از سوی وزارت و کمیته ندیدیم. بچه‌ها مشکل معیشتی دارند‌ و من می‌پرسم آیا حق دارند این فشار را تحمل کنند یا نه؟
طالبی گفت: کارد، استخوان را هم رد کرده است. یک سری مشکلات کلان است و آن را درک می‌کنیم. برای اینکه تیراندازان به ذره‌ای از حق و حقوق خود برسند، باید این رویکرد در بین مسئولان تغییر کند‌. با این شرایط حتی انگیزه درونی و فردی تیراندازان هم موتور محرک نیست. قربانی با چنگ و دندان با وجود گرانی، کمبود فشنگ و ... تلاش می‌کند تا ورزشکاران در بهترین شرایط باشند.
وی خاطرنشان کرد: رشته ما به شدت با گرانی گره خورده است. برنامه‌ریزی برای کادر فنی سخت شده و باید جهت نوک پیکان تغییر نکند و از طرف مسئولان به سمت تیراندازان باشد.‌ امیدوارم شما که بعد از قربانی پدر ما تیراندازان هستید، به این رشته بیشتر توجه کنید.
همچنین جواد فروغی در دیدار با وزیر ورزش اظهار داشت: مسئولان همیشه با ورزشکاران دیدار کرده‌اند و بعد از آن رفته‌اند. پیشنهاد می‌دهم کمیته‌های پیگیری در وزارت تشکیل شود و هر چند ماه مسائل را پیگیری کنند. بحث اسپانسر و حمایت مالی در بسیاری رشته‌ها مثل تیراندازی ضعیف است و وزارت ورزش می‌تواند کانال‌هایی باز کند. یک ورزشکار در لیگ هفته‌ای 500 هزار تا یک میلیون دریافت می‌کند که عدد مناسبی نیست و باید لیگ‌ها حرفه‌ای شوند. به خاطر مسائل مالی متأسفانه برخی از سفرها را از دست دادیم و امیدوارم حمایت‌های مالی از این رشته بیشتر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی