[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

تولید رفع توقیف می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

در راستای پیگیری مصوبات سفر ریاست معظم قوه قضائیه و با پیگیری دادگستری و استانداری فارس، رفع توقیف تعداد 58 واحدهای صنعتی و کارخانجاتی که پیش از این به تملک بانک‌ها درآمده بود، در دستور کار قرار گرفت.
از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس، نشست مشترکی پیرامون مصوبات سفر ریاست معظم قوه قضائیه به استان فارس با حضور دکتر رحیمی استاندار فارس، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی سایر مدیران و مسئولان ارشد استان، قائم‌مقام دادگستری استان برگزار شد. در این نشست مشترک حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس به برخی از مصوبات سفر آیت‌الله رئیسی به استان فارس ازجمله رفع توقیف و جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی، مسلوب‌المنفعه‌کردن چاه‌های غیرمجاز و نیز تخریب و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و توسعه باغ‌شهرهای اطراف و در محدوده شهرستان شیراز اشاره کرد. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه به مشکلاتی که طی 10 سال گذشته برای برخی از واحدهای صنعتی استان پیش آمده است، اشاره کرد و گفت: متأسفانه تعداد 58 فقره از این واحدهای صنعتی به تملک بانک‌های دولتی و غیردولتی درآمده است که با پیگیری و برنامه‌ریزی درصدد رفع توقیف این واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل هستیم. حجت الاسلام‌والمسلمین موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال جاری  نیز 13 واحد صنعتی که با مشکلاتی روبه‌رو بوده و درصدد به‌تملک‌درآمدن بانک‌ها بوده‌اند،  با دستورات دادگستری استان و پیگیری استاندار فارس جلوی توقیف آن گرفته شده است و در جلسه سران قوا نیز بر این مهم تأکید شده است که بانک‌ها باید این واحدهای صنعتی که به تملک آن‌ها درآمده است را بر اساس  قانون و با توجه به شرایط خاص ازجمله دریافت 5 درصد پیش‌ دریافت به مالکین و صاحبان قبلی آن بازگردانند. وی در ادامه این نشست مشترک به وجود بیش از 17هزار چاه‌های غیرمجاز استان فارس و همچنین 50هزار باغ‌شهری غیرمجاز در استان اشاره کرد و تأکید کرد: این دو نیز از مواردی است که دادگستری استان فارس مطابق دستورات ریاست معظم قوه قضائیه با جدیت در حال پیگیری و ساماندهی این موارد می‌باشد.  رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال به‌کرات تأکید شده است که باید جلوی زمین‌خواری گرفته شود و برابر قانون جلوی دست‌اندازی زمین‌خواران، افراد سودجو که درصدد دست‌درازی به اموال بیت‌المال و منابع ملی  هستند گرفته می‌شود، دوباره نیز تأکید می‌کنیم در خصوص پیشگیری از جرائمی همچون زمین‌خواری قاطعانه و در چارچوب قانون با زمین‌خواران برخورد خواهیم کرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی در این نشست از ارائه  برنامه‌ریزی و راهکارهای مختلف به‌منظور برخورد با زمین‌خواری‌هایی که تا به امروز اتفاق افتاده است و نیز مسلوب‌المنفعه و پرکردن چاه‌های غیرمجاز در سطح استان خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی و پیگیری از سوی مسئولان ارشد استان و در کمیسیون آب‌های زمینی به دنبال مسلوب‌المنفعه‌کردن چاه‌های غیرمجاز، به‌ویژه در شهرستان‌هایی که با بحران کم‌آبی روبه‌رو هستند و در آینده موجب فاجعه کم‌آبی در استان می‌شوند خواهیم بود و در  برخورد با زمین‌خوارانی که با باغ‌شهرهایی به‌صورت غیرمجاز اطراف شهر شیراز را احاطه کرده‌اند، برخورد قانونی می‌شود.
وی همچنین از شناسایی 270 واحد صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان فارس خبر داد و گفت: دادگستری و استانداری فارس با همدلی و مشارکت درصدد رفع توقیف واحدهای صنعتی و تولیدی استان از سوی بانک‌ها و ایجاد اشتغال بوده و امروز برخی از واحدهای صنعتی در حال انقراض هستند که با اهتمام و برنامه‌ریزی در راستای رفع توقیف و مصادره این واحدهای صنعتی هستیم. رئیس شورای قضایی استان فارس از رفع توقیف و پرداخت 10میلیارد تومان بدهی به کارگران کارخانه قند فسا از سوی دادگستری استان فارس خبر داد و گفت: بدهی کارگران تأمین اجتماعی، بیمه مربوط به کارگران کارخانه قند شهرستان فسا و همچنین مطالبات کشاورزان چغندرکار نیز با ورود و مدیریت  دادگستری استان فارس پرداخت شده است و طی روزهای آینده در خصوص کارخانه ITI  شیراز نیز در حال رایزنی و پیگیر امور و مطالبات کارگری آن خواهیم بود.  حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی در پایان از مسئولان ارشد اجرایی‌امنیتی استان و همچنین نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواست تا درخصوص سیاست‌های اجرایی طرح موضوع نمایند تا همه این موارد به رئیس قوه قضائیه منعکس شود و مطمئناً قوه قضائیه نیز در راستای رفع موانع تولید و سایر مواردی که نیاز به حمایت حقوقی دارد، با جدیت ورود خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی