[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

اجرای ۳۰۰۰ برنامه ویژه چهل‌سالگی دفاع مقدس ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از اجرای حدود سه‌هزار برنامه به مناسبت گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان خبر داد. سرهنگ پاسدار، سعید کوشکی در جمع خبرنگاران گفت: بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد آغاز شده و به مدت ۴۳ هفته تا پایان سال ادامه دارد که هفته دفاع مقدس اوج زمان اجرای برنامه‌های این بزرگداشت خواهد بود. او بیان کرد: ۲۱ کارگروه در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تشکیل شده که هر کدام حدود پنجاه برنامه در استان اجرا خواهند کرد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس افزود: اولین موزه دفاع مقدس در کشور که دارای مجوز رسمی از اداره میراث فرهنگی و گردشگری است، پارک‌موزه دفاع مقدس استان فارس است که بعد از ده سال، گالری آن خالی است و این جای تأمل دارد. کوشکی ادامه داد: مرحله اول گالری پارک‌موزه که شامل دیواره بیرونی گالری پارک‌موزه است، در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد. او با بیان اینکه چهارم مردادماه نمایشگاه دفاع مقدس با حضور مسئولان استانی و کشوری برپا خواهد شد، گفت: تجمع صدهزار نفری رزمندگان پیشکسوت در هفته دفاع مقدس در قالب گروه‌های کوچک و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پخش برنامه حکایت فتح از صداوسیما مرکز فارس، تولید و انتشار صد جمله کتاب دفاع مقدس و تولید چهل اثر هنری فاخر در حوزه‌های مختلف از برنامه‌های محوری گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است. دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فارس افزود: برگزاری ۴۰۰ یادواره شهدا، اجرای ۴۰۰ برنامه محرومیت‌زدایی، اجرای برنامه‌های شب‌های شیدایی با موضوع معرفی شهدا، ساخت مستند خانواده‌های سه شهید به بالا و فراخوان آثار و اسناد دوران دفاع مقدس از خانواده‌های شهدا و ایثارگران بخش دیگری از برنامه‌های قابل‌اجراست.
کوشکی خاطرنشان کرد: یک نرم‌افزار ویژه زیارت مجازی ۱۲۴ یادمان شهدای گمنام استان طراحی شده است که به‌زودی رونمایی می‌شود و تمبر ۱۵هزار شهید استان فارس و آلبوم تمبر آن نیز آماده شده که به‌زودی قابل‌استفاده خواهد بود. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: حدود هزار دانشنامه و مقاله با محوریت شهدا تا پایان امسال نیز تولید خواهد شد و به چاپ و انتشار خواهد رسید.
کوشکی همچنین با بیان اینکه ۲۷۰هزار نفر از مردم فارس در دفاع مقدس سخاوتمندانه راهی جبهه‌های جنگ شدند، افزود: تقدیم ۱۵هزار شهید، ۳۸هزار جانباز و ۲هزار آزاده ماحصل این حضور پرشور مردم استان در هشت سال دفاع مقدس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی