[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۰
  • دوره جدید

باور اشتباه مردم از مصرف روغن حیوانی، روزنامه شیراز نوین

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی، نسبت به باور اشتباه مردم در خصوص استفاده از روغن حیوانی به عنوان چربی مفید، هشدار داد.
به گزارش مشرق، تیرنگ نیستانی، به یکی از باورهای خطرناک تغذیه‌ای در بین عموم مردم اشاره کرد و افزود: بسیاری از افراد معتقدند روغن‌های حیوانی خصوصاً روغن دُنبه به عنوان چربی مفید به سایر روغن‌ها ارجحیت دارد، ‌این باور از اساس غلط است.
عضو هیئت علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با انتقاد از ‌این باور تغذیه‌ای غلط مبنی بر‌ اینکه در گذشته مردم با استفاده از روغن‌های حیوانی زندگی سالم‌تری داشتند، گفت: گذشتگان ما به مشاغلی چون دامپروری و کشاورزی مشغول بودند، با صنعتی شدن جوامع و مشاغل و همچنین پدیده پشت میز نشینی نمی‌توان همان اصول تغذیه‌ای قدیم را برای زندگی امروز تجویز کرد، ضمن ‌اینکه امراض مختلف در گذشته حتی جوان‌ترها را قربانی می‌کرد.
وی، مصرف روغن‌های حیوانی به بهانه سالم‌تر بودن را مورد انتقاد قرارداد و افزود: بدون شک استفاده از روغن‌های حیوانی و مشخصاً روغن دُنبه در دراز مدت باعث انسداد عروق می‌شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تأکید بر ‌اینکه قوانین علمی ‌تابع شواهد علمی، عینی و ثابت شده هستند، خاطرنشان کرد: افرادی‌که مصرف روغن دُنبه را توصیه می‌کنند اگر یافته‌ای مبنی بر سلامت ‌این چربی‌ها دارند باید با مستندات علمی ‌ثابت کنند.
وی افزود: تمامی ‌مستندات و شواهد علمی‌ نشان از ‌این دارد که آثار زیان‌بار چربی‌های حیوانی به مراتب بیشتر از فواید آن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی