[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

لشکر کرونا فاتح شهرهای فارس ، روزنامه شیراز نوین

دکتر همتی: تجمع و رعایت‌نکردن فاصله عامل اصلی شیوع کرونا در فارس است 

ایرنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری کرونا در استان فارس، تجمع‌‌های خانوادگی و برگزاری مراسم عروسی و عزاست، گفت: برگزاری مراسم عزا و عروسی باید کنترل شود. بیشترین خطر در این تجمع‌‌ها، متوجه مردم شده و این استان همچنان شتابناک قربانی می‌دهد.
عبدالرسول همتی روز جمعه با اعلام شرایط حاد ابتلا به کرونا در استان فارس افزود: به‌ دلیل رعایت‌ نکردن فاصله ‌گذاری فیزیکی در چند روز گذشته شاهد افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس بودیم.
وی ضمن بیان اینکه در شرایط فعلی، توجه ویژه به آموزش راهکارهای پیشگیری از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: هم استانی‌ها بدانند تجمع، عامل اصلی شیوع ویروس است که در این راستا مشارکت آنها امری ضروری است؛ به طوری که باید شیوه نامه‌ها را رعایت و از حضور در مراسم‌های عزا و عروسی و دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا و افزایش شیوع این ویروس در استان، ۸۲ تیم گشت ویژه کرونا با مشارکت استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادارات، اصناف، سازمان صمت، شهرداری و نیروی انتظامی، در شیراز و شهرستان‌های استان فارس راه اندازی شده که وظیفه این تیم ها، نظارت و بررسی وضعیت اماکن مختلف، تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی، ادارات و هر مکانی است که امکان دارد مردم برای دریافت خدمت به آنجا مراجعه کنند. همتی با بیان اینکه با متخلفانی که به نحوی سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، به طور جدی برخورد می‌شود، از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به سامانه رایگان ۱۹۰ اطلاع دهند.
 رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تأکید بر اینکه استان فارس در وضعیت هشدار است، گفت: بر اساس محدودیت‌های اعلام شده در موج دوم بیماری کرونا، تالارها اجازه فعالیت ندارند و برگزاری مراسم‌ غیرقانونی در تالارها می‌تواند تهدیدی برای بهداشت عمومی باشد و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود. سیامک شمس با بیان اینکه تاکنون ۱۷۶ تالار پذیرایی متخلف تعطیل شده اند، افزود: به دنبال رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی و بی ‌توجهی نسبت به وضعیت کرونا در استان، نظارت بر فعالیت اماکن عمومی نیز تشدید شده است. وی ادامه داد: بازگشایی تالارها، بستگی به وضعیت شیوع بیماری کرونا دارد و با توجه به روندی که شیوع بیماری دارد و بیشتر مردم آن را به فراموشی سپرده ‌اند، تاریخ و روز مشخصی برای بازگشایی تالارها معین نشده است. همچنین نباید فراموش کنیم که این بیماری هنوز وجود دارد و باید به طور جدی به رعایت تمام شیوه نامه‌های مقابله با ابتلای به کرونا توجه ویژه شود. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از وضعیت حاد تنفسی ۸۰ نفر بستری در بیمارستان‌ها بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و گفت: هم اکنون ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان فارس بستری هستند. دکتر علی اکبری تنها راه مبارزه با این بیماری را جدی گرفتن رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و خفظ فاصله فیزیکی دانست و ابراز امیدواری کرد مردم فهیم فارس با توجه به موارد گفته شده و پرهیز از برگزاری یا شرکت در دورهمی‌های خانوادگی حامی سلامت خود و عزیزانشان باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی