[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

افزایش قربانیان کرونا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

آخرین وضعیت داده‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، حاکی از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و تببین آخرین وضعیت کروناویروس در استان، از افزایش آمار بررسی تست در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان به ۱۹۴ هزار و ۸۲۴ مورد خبر داد. دکتر «علی اکبری» با ابراز تأسف از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، افزود: هم اکنون مجموع موارد مرگ و میر در فارس در اثر کروناویروس، به ۳۳۵ مورد رسیده است. او ادامه داد: بر اساس آخرین آمارها، مجموع موارد مثبت نیز تاکنون به ۲۶ هزار و ۲۸۱ مورد رسیده است.
به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۲۳۰ بیمار مشکوک و دارای علامت ابتلا به کروناویروس در مراکز درمانی استان بستری هستند.
دکتر اکبری وضعیت جسمی ۸۹ نفر از این بیماران را وخیم اعلام کرد. معاون درمان دانشگاه اظهار کرد: با افزایش مراقبت تیم‌های بهداشتی و درمانی در استان، تاکنون ۲۲ هزار و ۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کروناویروس از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او با اشاره به محورهای نشست دیروز اعضای ستاد مدیریت دانشگاهی کروناویروس، لزوم استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و به ویژه در مواقع خرید در مراکز خرید سرپوشیده را یادآور شد.
حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی منظم دست‌ها، از دیگر تأکیدات معاون درمان دانشگاه به مردم استان بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی