[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

اعتراف مهم کمیته داوران: این هفته اشتباهات زیاد بود! ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته داوران درباره اتفاقات داوری مسابقات داوری هفته شانزدهم لیگ برتر به نکاتی اشاره کرد.
به گزارش «ورزش سه»، خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران، در خصوص اتفاقات رخ‌داده در داوری چند بازی لیگ برتری، توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به اتفاقات رخ‌داده در نخستین هفته از نیم فصل جدید مسابقات لیگ برتر، لازم می‌دانم جهت روشن شدن اتفاقات داوری این بازی‌ها به چند نکته اشاره داشته باشم. بی‌تردید کمیته داوران و فدراسیون فوتبال با وسواس دوچندانی نسبت به آماده‌سازی داوران و قضاوت آن‌ها متمرکز است. با برگزاری دوره دانش‌افزایی نیم فصل، داوران لیگ با پشت سر گذاشتن تست آمادگی جسمانی و همچنین تحلیل بازی‌های دور رفت وارد مسابقات نیم فصل دوم شدند.
رئیس کمیته داوران در ادامه گفت: متأسفانه در بازی‌های هفته قبل اشتباهات داوری در بازی مس رفسنجان و نساجی مازندران رخ داد، به طوری که نتیجه بازی با رفتار داوران تغییر کرد. شخصاً بیشترین ناراحتی را از هر اشتباه تأثیرگذار دارم. هر داوری در هر بازی در نیم فصل دوم اشتباهی تأثیرگذار داشته باشد، جریمه خواهد شد و با هیچ داوری در هیچ سطحی مماشات وجود ندارد.
عضو هیئت رئیسه فدراسیون ادامه داد: در باقی بازی‌ها مانند دیدار هوادار و آلومینیوم اراک نیز داور یک پنالتی به نفع تیم هوادار گرفته شده است که البته داخل و یا بیرون بودن آن از محوطه جریمه به‌سختی قابل‌تحلیل است و حق را به داور می‌دهیم. در بازی تراکتور و گل گهر سیرجان با ادعای تیم تراکتور مبنی بر اینکه قبل از ضربه پنالتی گل گهر بازیکن گل گهر در وضعیت آفساید بوده است، با مشاهده فیلم‌های موجود به‌سختی می‌شود در این مورد اظهار نظر کرد، اما چنانچه این کمک داور هم در تشخیص خطا مرتکب اشتباهی شده باشد، طبق قوانین داوری صرفاً در تشخیص آفساید اشتباه کرده است و این صحنه یک حرکت تأثیرگذار در بازی نیست و در ادامه در منطقه جریمه، بازیکن تراکتور مرتکب جریمه پنالتی شده است.
افشاریان در ادامه انتقاد نرمی ‌از داوران داشت و گفت: با عنایت به گزارش و نمرات ناظران داوری کشور، در سایر بازی‌ها مشکلی وجود نداشته است. یادآوری می‌کنم اولین شخصی که به اشتباه داوران ورود می‌کند خودم هستم و از بابت قضاوت بعضاً نامتعارف داوران واقعاً ناراحت می‌شوم. در پایان به همه مربیان، بازیکنان و دست‌اندرکاران تیم‌هایی که به هر طریق از داوری متضرر می‌شوند تأکید دارم که هیچ مصاحبه و رفتار تند و گاهی بی‌احترامی ‌در رابطه با این قشر زحمت‌کش قابل‌پذیرش نیست و کمیته داوران تلاش می‌کند نسبت به چینش داوری بازی‌ها حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهد.
افشاریان در پایان گفت: بار دیگر از زحمات تمام کسانی که صادقانه برای فوتبال زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی