[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

بهاروند: کسی نمی‌تواند به داوران اتهام بزند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا/ سرپرست فدراسیون فوتبال در جلسه بررسی اتفاقات داوری بازی ذوب‌آهن و ماشین‌سازی گفت: داوران فوتبال ما خالص و بی‌منت تلاش می‌کنند و کسی نمی‌تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند.
نشست مشترک اعضای کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار شد. در این جلسه که دیروز (یکشنبه) برپا شد، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال با تأکید بر ضرورت همگرایی در جهت تقویت سطح داوری در رقابت‌ها عنوان کرد: خانواده بزرگ داوری در ارتقای فوتبال کشور جایگاه رفیعی دارد. بر این اساس، وظیفه ذاتی مدیران داوری در فدراسیون فوتبال این است که با همه توان در جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های مختلف در این حوزه پیشگام باشند. این موضوع جز با حفظ آرامش، کار دقیق، تلاش بی‌وقفه و وفاق و همدلی محقق نخواهد شد و انتظار همگان این است که کمیته و دپارتمان داوری همچنان در این مسیر گام بردارند تا فوتبال در این مقطع آسیب نبیند.
وی افزود: داوران فوتبال ما خالص و بی‌منت تلاش می‌کنند و کسی نمی‌تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند. در این میان، اما موضوع مهمی وجود دارد و اینکه روند قضاوت‌ها باید در فضایی باشد که حداقل اشتباه حادث شود و تیم‌ها لطمه نخورند.
در ادامه این نشست، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: لیگ‌های باشگاهی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح چهان پدید آمده است، با پروتکل‌های خاص و الزامات مشخص آغاز شد اما فدراسیون و سازمان لیگ تلاش کردند با تعامل و هماهنگی با مراجع ذی‌ربط و مدیران باشگاه‌ها بهترین روند در این باره طی شود. بی‌تردید، داوری در این مسیر پیشگام است و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در این باب هم در همین مسیر طراحی می‌شود. در این شرایط، برنامه‌ریزی منسجم در بحث بررسی میدانی، چیدمان داوران و آنالیز دائمی عملکرد آنان اجرا می‌شود و بدون شک، داوران شایسته فوتبال کشور هم در این وضعیت حساس با تمرکز بالا همچون همیشه می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
سپس فیلم رقابت تیم‌های ذوب آهن اصفهان و ماشین‌سازی به تصویر کشیده شد و زوایای مختلف مربوط به قضاوت تیم داوری این مسابقه توسط اعضای کمیته و رئیس دپارتمان داوری به نقد کشیده شد. سپس توضیحات مقتضی بر اساس آنالیزهای صورت گرفته و گزارش‌های دریافتی ارائه و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی