[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

اقدام فوری برای مسکن ملی ، روزنامه شیراز نوین

با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونین وزارت راه و شهرسازی از طریق ویدئو کنفرانس وضعیت پیشرفت طرح تولید مسکن ملی در استان فارس مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: تعداد کل ثبت‌نام شدگان در کشور 883 هزار نفر بوده که از این تعداد 439 هزار نفر تا کنون حائز شرایط شناخته شدند. وی تصریح کرد: 27726 نفر تعداد متقاضیانی است که مورد تأیید نهایی قرار گرفتند و 18727 نفر اقدام به افتتاح حساب و از این تعداد 58 هزار نفر اقدام به واریز وجه کرده‌اند.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص مراحل تخصیص زمین و اخذ پروانه متذکر شد:برای 224 هزار نفر تا کنون زمین اختصاص یافته و همچنین برای 79 هزار نفر قرار ساخت نیز بسته شده است.
مهندس اسلامی از اخذ پروانه برای 999/45 واحد در کشور خبر داد و تصریح کرد: تا قبل از 23 مرداد ماه باید تمامی افراد واجد شرایط که 40میلیون تومان پرداخت کرده‌اند به پروژه‌ها معرفی شوند.
همچنین محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا 20 مرداد ماه امسال باید واجدین شرایط تعیین تکلیف شوند و تا پنجم شهریور ماه مبلغ 40 میلیون تومان آورده اعضاء تکمیل گردد و در غیر این صورت از سامانه حذف خواهند شد.
وی اضافه کرد: واگذاری گروهی حتی الامکان در شهرهایی که مشکل زمین وجود ندارد را انجام دهید و این طرح می‌تواند بسیار موفق عمل کند. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پایان نیز افزود: ملاک اصلی سهمیه هر استان افرادی هستند که واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند و مبلغ 40 میلیون تومان اولیه را واریز کرده‌اند.
در ادامه این جلسه مهندس زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس نیز گفت: ساخت 18611 واحد در استان فارس در قالب طرح تولید اقدام ملی مسکن در برنامه کاری اداره کل راه و شهرسازی فارس بوده و 11466 نفر حائز شرایط شناخته شدند و تا کنون 879 نفر به تأیید نهایی رسیدند. وی از افتتاح حساب 728 نفر از متقاضیان طرح تولید اقدام ملی مسکن در استان فارس خبر داد و خاطر نشان ساخت: تعداد 319 نفر وجه اولیه را واریز کرده‌اند. وی همچنین از تخصیص زمین به 8236 نفر خبر داد و متذکر شد برای ساخت 2815 واحد قرارداد ساخت تاکنون بسته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی