[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۲
  • دوره جدید

نصب دوربین‌های حرارتی در فرودگاه لارستان ، روزنامه شیراز نوین

فرودگاه بین‌المللی لارستان در قالب اقدامات مقابله و غربالگری مقابله با کرونا اقدام به نصب دوربین‌های حرارتی برای تشخیص مسافران و افراد مشکوک به کرونا در این فرودگاه کرده است.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان اعلام کرد: یکی از کاربردهای اساسی این دوربین‌ها تشخیص افراد مشکوک به این ویروس حتی از فاصله ۲ تا هفت متری است که این راهبرد تا حد قابل ملاحظه‌ای سبب افزایش ضریب اطمینان برای تشخیص بیماران و افراد مشکوک به این ویروس مرموز می‌شود. امین الله صولتی دوشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: استفاده از این دوربین‌ها که با همکاری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای انجام تب سنجی در ترمینال مسافری فرودگاه لارستان برای تب‌سنجی بدن مسافران در دوران بیماری کرونا راه اندازی شده، تأثیربسزایی برای تسریع در پایش سلامت مسافران تب سنجی مسافران خواهد داشت. فرودگاه‌ها همواره در کنار مترو و بیمارستان‌ها و برخی اماکن شلوغ و پرتردد یکی از کانون‌های‌اصلی و دغدغه جدی مردم ، مسئولان و متولیان امر در ستادهای مدیریت و مبارزه با کرونا در استان‌ها هستند که مدیرکل فرودگاه لارستان گفت: ما ثابت کردیم که می‌توان با رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی و اقدمات تشخیصی افراد مشکوک همچنان به فعالیت‌ها و ادامه برنامه‌های‌پروازی خود با جدیت ادامه داد. با برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی قشم ایر، چهار پرواز به  پروازهای خارجی این فرودگاه از مسیر لار- دبی - لار در روزهای شنبه، دوشنبه ، پنجشنبه و جمعه افزوده شد. همچنین شرکت هواپیمایی ایران ایر، با توجه به نیاز مردم منطقه اقدام به برقراری چندپرواز فوق العاده در مسیر دبی- لار کرده که از دوشنبه هفته قبل این پروازها برقرار شده است.
احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله بزرگ حدود ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می‌گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود.
فرودگاه بین‌المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی به مقصد دوبی، کویت، قطر و شارجه و نزدیک به ۲۰ درصد از پروازهای داخلی، یکی از مهمترین فرودگاه‌های‌کشور است و با استفاده از سایت رادار RCAG، پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی