[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

بالغ بر ۶۵۳هزار کرونایی بهبود یافته‌اند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز:
بالغ بر ۶۵۳هزار کرونایی بهبود یافته‌اند 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز چهارشنبه پنجم بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۳هزار و ۵۸۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۱۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۴هزار و ۲۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۳۱۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۲۹هزار و ۵۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۷۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: با بستری ۱۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۱ نفر است.
به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳هزار و ۸۷۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۸هزار و ۵۴۰ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۳۲ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۹۱ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۸۹۱ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۵۲۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی