[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۲
  • دوره جدید

رئیس سازمان صمت فارس عنوان کرد: صنایع پایین‌دستی تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس سازمان صمت فارس، با ایجاد و تقویت صنایع پایین‌دستی در مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد، اشتغال‌زایی چندین برابر می‌شود. حمیدرضا ایزدی در حاشیه سفر نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به استان فارس و بازدید از مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با تأکید بر صادرات و لزوم ایجاد و تقویت صنایع پایین‌دستی و تکمیل زنجیره این صنعت برای توسعه اقتصادی، افزایش درآمد، کاهش واردات و اشتغال‌زایی چندین برابری گفت: مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد بزرگ‌ترین واحد بخش خصوصی فولاد کشور است.
به نقل از سازمان صمت فارس، ایزدی ادامه داد: ایجاد و راه‌اندازی شهرک تخصصی فولاد، استقرار و تکمیل صنایع پایین دستی (مثل فولادسازی، صنایع ساختمانی، الکترود فنرسازی و...) نیز در کنار مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم در دستور کار قرار دارد.
ایزدی خاطرنشان کرد: چرخه فولاد از کنسانتره تا شمش در ۳ پروژه در حال انجام است و در امر صادرات غیرنفتی جایگاه اول ارزآوری در فارس را با صادرات یک‌میلیون تنی در سال دارد.
بر اساس این گزارش، علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به اتفاق معاون وزیر صمت و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی‌، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، نماینده مردم‌ شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار کوار و تعدادی از رؤسای دستگاه‌های اجرایی، فعالان اقتصادی و تشکل‌های بخش خصوصی از مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد. همچنین جلسه جمع بندی در فرمانداری کوار هم با حضور مسئولان، فرمانداران شهرستان‌های سروستان و کوار و خرامه و بررسی بازدیدهای نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پروژه‌های مهم و عمرانی ۳ شهرستان فوق الذکر برگزار شد و راهکارهای عملیاتی و تصمیم‌گیری‌های لازم به تصویب رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی