[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

تحریم‌ها قابل دور زدن است، روزنامه شیراز نوین

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشور تأکید کرد: غربی‌ها هر از چندگاهی به بهانه‌های مختلف محدودیت‌هایی را علیه اشخاص و شرکت‌ها در جمهوری اسلامی ایران اعمال می‌کنند که تأثیر چندانی در مسیر حرکت کشور ندارد.
فریدون عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تحریم‌های جدید کشورهای اروپایی و غرب علیه ایران، بیان کرد: تحریم برای ما موضوع جدیدی نیست؛ غربی‌ها به بهانه‌های مختلف هر از چندگاهی محدودیت‌ها و تحریم‌هایی را علیه کشور ما اعمال می‌کنند ولی عملاً این تحریم‌ها تأثیری در کار ما ندارد.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهار کرد: ما شاهد بودیم که غربی‌ها افرادی را تحریم کردند و گفتند که حساب‌های بانکی این افراد مسدود و اصلاً اجازه سفر به این کشورها داده نمی‌شود، یا نسبت به محدودیت معاملات نهادها یا اشخاص اقدام می‌کنند. این موارد خیلی در مسیر حرکت کشور تأثیرگذار نیست؛ به خصوص تحریم اشخاص خیلی مؤثر نیست؛ یعنی اینکه خیلی از اشخاص دیگر به این کشورها سفر نمی‌کنند یا اصلاً خیلی‌ها به این کشورها نرفتند و در ایران درس خوانده اند و همین جا کار کرده‌اند.
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی، ادامه داد: منظور بنده از اینکه خیلی از این تحریم‌ها اثرگذار نیست، این نیست که اصلاً تأثیری ندارد؛ با تحریم‌ها برخی از شرکت‌های ما در مبادلات بین المللی دچار مشکل می‌شوند که البته با شیوه‌های مختلف این تحریم‌ها قابل دور زدن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی