[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

اثر ورزش کردن در باشگاه بیشتر است یا در منزل؟ ، روزنامه شیراز نوین

اگر به دنبال تأثیرپذیری بیشتر از ورزش هستید بهتر است به مکانی که در آن ورزش می‌کنید بیشتر دقت کنید.
به گزارش نمناک، آیا تا به حال دقت کرده‌اید که انجام فعالیت‌های گروهی لذت بیشتری دارد؟ مثلاً بازدید از یک موزه، تماشای یک مسابقه ورزشی، بازی‌های دورهمی‌ و غیره جزو ‌این دسته می‌باشند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که ورزش را هم در کنار یکدیگر به صورت گروهی انجام دهند که ‌این موضوع فواید زیادی را به همراه دارد؛ به طور مثال، ‌ایروبیک یکی از ورزش‌هایی است که به صورت گروهی انجام می‌شود یا کلاس‌هایی مانند زومبا و یوگا هم انفرادی نیست و افراد در کنار یکدیگر، آن را به انجام می‌رسانند.
حدوداً در 20 سال گذشته انجام بازی‌ها و ورزش‌های گروهی هم بیش از پیش افزایش پیدا کرده است؛ اما سؤالی که پیش می‌آید،‌ این است که چرا ورزش گروهی تأثیرگذاری بیشتری دارد. با ما در ‌این بخش از نمناک همراه شوید تا به پاسخ سؤال خود برسید.
ورزش گروهی باعث افزایش انگیزه می‌شود
کلاس‌های گروهی ورزشی فواید بسیار زیادی دارد و باعث می‌شود که افراد بیشتر به ورزش کردن علاقه‌مند باشند و به طور کل ورزش‌های گروهی را بیشتر انجام دهند و با دیدن یکدیگر انگیزه بگیرند؛ زیرا روی هم تأثیر می‌گذارند و یکدیگر را تشویق می‌کنند تا بتوانند فعالیت‌های ورزشی‌شان را بهتر انجام دهند.
باعث رقابت و اعتماد به‌نفس می‌شود
اگر وارد محلی بشوید که گروهی از افرادِ هم سن و سالتان در حال ورزش کردن هستند، احتمالاً خودتان هم دوست دارید که با آن‌ها رقابت کنید. علاوه بر‌این که انگیزه می‌گیرید و رقابت هم حال‌تان را خوب می‌کند؛ اعتماد به‌نفس هم پیدا خواهید کرد، زیرا وارد یک رقابت سالم شده‌اید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی