[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

حاشیه‌نشینی چالش امنیتی ، روزنامه شیراز نوین

در بحث کاهش تصادفات سهم عمده‌ای نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و برای تحقق این سهم باید تلاش شود. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس، در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی و ارتباط بیشتر دو مجموعه با مهندس زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس برگزار شد،  افزود: راه و نیروی انتظامی هر کدام در جهت کاهش تصادفات و تلفات سهم خود را ایفا می‌کنند، ولی متأسفانه فردی که قانون را رعایت نمی‌کند سهم آن چقدر است.
وی تصریح کرد: با توجه به وسعت راه‌های استان فارس و رتبه اول از لحاظ وسعت راه‌ها در کشور، فارس جزو استان‌های پر تصادف  نیست.
سردار حبیبی اظهار داشت: استان فارس در کاهش تصادفات جاده‌ای جزو استان‌های اول در کشور می‌باشد.
فرمانده انتظامی استان فارس نیز در خصوص مشکلات حاشیه‌نشینی افزود: حاشیه‌نشینی به یک معضل در اطراف شیراز تبدیل شده و مشکلات و دردسرهای زیادی را ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان ساخت: اگر در روستاها و مناطقی که افراد از آن مهاجرت می‌کنند و به حاشیه‌نشینی رو می‌آورند جاذبه‌های‌گردشگری و اجتماعی ایجاد شود و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های‌آن منطقه استفاده شود، حاشیه‌نشینی اتفاق نمی‌افتد.
مهندس زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس نیز در ادامه این جلسه گفت: در استان فارس تلاشهای بسیار خوبی در حوزه راه اتفاق افتاده و هم اکنون استان فارس از لحاظ طول بزرگراه‌های موجود رتبه دوم کشور را دارد.
وی افزود: ساخت 2300 کیلومتر راه در برنامه اجرایی داریم که 600 کیلومتر در دست اجرا است.
مهندس زاهدی خاطر نشان ساخت : اگر آزادراه را به طول راه‌های در دست ساخت اضافه کنیم بیش از 1000 کیلومتر راه در دست ساخت در استان فارس است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت: بیش از  89 هزار هکتار زمین دولتی در استان فارس موجود می‌باشد که بحث حفاظت آن توسط یگان حفاظت انجام می‌گیرد که فرمانده یگان و همکارانشان، دلسوزانه و متعهدانه در این راستا انجام وظیفه می‌نمایند.
همچنین مهندس زاهدی اضافه کرد: شیراز چهارمین شهر مهاجرپذیر کشور است و متأسفانه بخشی از این مهاجرت‌ها تبدیل به حاشیه‌نشینی می‌شود و مشکلاتی عدیده‌ای به دنبال حاشیه‌نشینی ایجاد می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی