[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

حادثه در چهار گوشه فارس ، روزنامه شیراز نوین

*توقیف پژو و كشف 237 كیلو حشیش
فرمانده انتظامی استان گفت: مأموران پلیس داراب در بازرسی از سواری پژو، 237 كیلو حشیش كشف كردند.
سردار «رهام‌بخش حبیبی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان كرد: مأموران پلیس داراب با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه‌ای قصد انتقال حشیش به این شهرستان دارد كه موضوع را به صورت ویژه در دستور كار خود قرار دادند. وی افزود: مأموران سریعاً پس از هماهنگی قضائی به محور «قلاتویه-داراب» اعزام و یک خودرو پژو 405 حامل بار را مشاهده و دستور ایست صادر كردند.
سردار «حبیبی» با بیان اینكه در بازرسی از این خودرو، 237 كیلو حشیش كشف شد، عنوان داشت: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
فرمانده انتظامی استان فارس تأكید كرد: پلیس در راستای برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه بی‌امان با این پدیده شوم، از هیچ تلاش و كوششی دریغ نخواهد كرد.
*دپو 25 میلیارد كالای قاچاق  در «شیراز» لو رفت
فرمانده انتظامی استان از كشف یک هزار و 178 عدد سنگ روشویی قاچاق به ارزش 25 میلیارد و 700 میلیون ریال در شهرستان «شیراز» خبر داد. سردار «رهام‌بخش حبیبی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان كرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات فنی و اطلاعاتی، از دپو تعداد زیادی سنگ روشویی قاچاق در دو انبار در شیراز مطلع شدند.
وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، مأموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن انبارها، موفق شدند یک هزار و 178 عدد سنگ روشویی قاچاق كشف كنند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری یک متهم در این خصوص، اظهار كرد: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را، 25میلیارد و 700 میلیون ریال برآورد كرده‌اند.
سردار «حبیبی» عنوان داشت: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های اقتصادی غیر قانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن 110به پلیس اطلاع دهند تا نسبت به دستگیری متهمان در كمترین زمان ممكن اقدام شود.
*دستگیری سارق وكشف خودرو سرقتی در«قیروكارزین»
فرمانده انتظامی شهرستان «قیروكارزین» از کشف سواری پراید مسروقه و دستگیری سارق خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حمیدرضا صالحی‌فرد»، در تشریح این خبر گفت: با دریافت خبری مبنی بر نگهداری یك دستگاه خودرو پراید مسروقه در یكی از تعمیر‌گاه‌های سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستور كار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: مأموران سریعاً به محل مورد نظر اعزام و در بررسی اولیه مطلع شدند خودرو مورد نظر در ششم مرداد ماه سال جاری توسط سارقان از شهر شیراز به سرقت رفته است. فرمانده انتظامی «قیروكارزین» با بیان اینكه با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، متهم شناسایی و دستگیر شد، گفت:
حضور فیزیكی پلیس و گشت‌زنی هدفمند تیم‌های انتظامی در پیشگیری و همچنین كشف جرائم نقش مؤثری دارد كه در این رابطه شهروندان نیز می‌توانند با تجهیز وسایل نقلیه به ابزارهای ضدسرقت، هرگونه موارد مشكوک را به پلیس 110 اطلاع دهند.
*پایان کار رمال دعانویس درداراب
فرمانده انتظامی «داراب» از دستگیری فردی که اقدام به ایجاد مرکز رمالی، دعا نویسی و طبابت غیر مجاز در این شهرستان کرده بود خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علیرضا نوشاد» با اعلام جزئیات این خبر، گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه فردی در زمینه رمالی در سطح شهرستان مشغول به فعالیت می‌باشد كه بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.  وی با اشاره به اینکه مأموران با انجام یکسری اقدامات فنی و اطلاعاتی محل اختفاء این فرد را مورد شناسایی قرار دادند، گفت: پس از هماهنگی قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند. سرهنگ «نوشاد» با بیان اینكه در بازدید از منزل متهم، تعدادی ادعیه و اوراق شناسایی و انواع دعاهای نوشته شده کشف شد، گفت: وی برای سیر مراحل قانوین تحویل مراجع قضائی شد. فرمانده انتظامی «داراب» خاطر نشان کرد: متأسفانه رمالی و دعا نویسی از جمله کارهایی است که افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی برخی از مردم، اقدام به اغفال شهروندان می‌کنند که در بسیاری از موارد نتایج  و اثرات جبران‌ناپذیری را بر روی افراد و سلامت جسمی و روانی آنان می‌گذارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی