[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

اعتبار بیمارستان از اعتبار فارس جداست ، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود پیشرفت‌ها در عرصه پزشکی، امروز حدود ۴۲ درصد پزشکان متخصص در پنج کلان‌شهر هستند و این به دور از عدالت بوده، لذا باید در توزیع پزشک متخصص عادلانه عمل شود.
بر اساس گزارش دریافتی ایرنا، علی نیکزاد پنجشنبه در سفر به استان فارس و در آیین کلنگ زنی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی شهرستان کوار در عین حال افزود: ناگفته نماند تحول عظیمی در توزیع نرم افزار و سخت افزار پزشکی داشته ایم؛ مثلاً در ساخت بیمارستان و تجهیزات پزشکی فوق العاده عمل کرده ایم.
وی در ادامه به پیشرفت‌های کشور در حوزه پزشکی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد.
وی گفت: قبل از انقلاب حدود ۱۲هزار پزشک داشتیم، اما در حال حاضر ۱۶۰هزار پزشک در کشور وجود دارد. در گذشته پزشکان هندی و بنگلادشی در کشور طبابت می‌کردند، اما الان اینگونه نیست.
نایب رئیس مجلس اظهار داشت: در حقیقت، سرانه پزشک نسبت به جمعیت ما پنج و نیم برابر شده است.
نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از زمانی که امام خمینی(ره) حکومت اسلامی را مستقر کرد، شیطنت‌هایی از سوی خارجی‌ها و برخی افراد در داخل کشور صورت گرفته است.
نیکزاد افزود: استکبار به دنبال سلطه‌گری است و می‌خواهد ما تحت سلطه آن‌ها قرار بگیریم. شما نگاه کنید استکبار ۱۳هزار کیلومتر را می‌پیماید و به سوریه و یمن و برخی از کشورهای دیگر منطقه تجاوز می‌کند و همچنین اعلام می‌نماید جمهوری اسلامی ایران هم باید تابع ما باشد؛ اما ایران اسلامی با صراحت اعلام کرده نه ظلم می‌پذیرد و نه ظلم می‌کند.
وی عنوان کرد: ایران اسلامی دشمنانی دارد، اما این سؤال مهمی است که آیا گروهک تروریستی منافقین که ۱۷هزار نفر را به شهادت رسانده‌اند، به فکر ملت ایران هستند؟
وی ادامه داد: این جنایتکاران اصلاً نمی‌توانند در رابطه با مسائل ایران اسلامی اظهارنظر کنند. قطعاً در کشور مشکل اقتصادی وجود دارد و منکر این موضوع نیستیم که ان‌شاءالله با همت وزارتخانه‌ها و مسئولان چنین موضوعاتی مرتفع خواهد شد.
نیکزاد در ادامه به تأمین اعتبار برای احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کوار اشاره کرد و گفت: بودجه استانی که در اختیار مسئولان است مجزا بوده و ما باید از بودجه‌های متمرکزی که در اختیار وزرا، معاونان وزرا و... است، در جهت برطرف کردن مشکلات استان‌ها استفاده کنیم و بنده نیز در حد توان پیگیری‌هایی را برای اختصاص اعتبار به احداث این بیمارستان انجام می‌دهم. وی اظهار کرد: چند کار اساسی از جمله تأمین آب شرب و کشاورزی از سد کوار، احداث بیمارستان و نوسازی مدارس در سفر استانی به فارس، پیگیری می‌شود.
علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح پنجشنبه ۲۶ آبان ماه به منظور نظارت میدانی از چندین پروژه شهرستان کوار با استقبال مسئولان وارد فرودگاه شیراز شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر از سد در حال احداث و شرکت فولاد شهرستان کوار بازدید کرد.
در این نظارت میدانی، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی، معاون سازمان ایمیدرو و معاون نوسازی مدارس کشور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی