[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

کیفرخواست بمب‌گذاران صادر شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پرونده هفت متهم امنیتی مرتبط با بمب‌گذاری ناکام چهارم آبان‌ماه در شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، چهارم آبان ماه ۱۴۰۱ و همزمان با اقدام تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، پاسداران گمنام امام زمان(عج) یک بسته انفجاری دست‌ساز در بلوار شریعتی (معالی‌آباد) شیراز از یکی از متهمان پرونده کشف و سپس خنثی کردند.
در ادامه و پس از تحقیقات اولیه نیز ۶ متهم دیگر این پرونده به اتهام دست داشتن در این اقدام ضدامنیتی بازداشت شدند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در رابطه با آخرین وضعیت متهمان این پرونده اظهار کرد: اتهامات وارده به همه متهمان پرونده، اجماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.
وی افزود: چهار نفر از این متهمان با قرار تأمین مناسب از زندان آزاد شده‌اند و سه نفر دیگر هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.
موسوی با انتقاد از پیش‌داوری‌های افراد غیرمسئول و جوسازی‌های رسانه‌های معاند حول این پرونده گفت: در دستگاه قضایی رسیدگی ما به پرونده‌ها، بدون توجه به جوسازی‌های رسانه‌ای انجام می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان فارس پرونده حاضر را مصداق واقعی القای هیجانات کاذب به مخاطبان خواند و بیان کرد: رسانه‌های معاند ضمن تبلیغات فراوان روی این پرونده، متهمان آن را در خطر اعدام و اتهامات آن‌ها را محاربه و افساد فی‌الارض بیان کرده بودند.
وی این دسته از اقدامات رسانه‌ای را تنها در راستای جوسازی، ایجاد هیجانات اجتماعی و بزرگ‌نمایی رسانه‌ای دانست و گفت: دستگاه قضایی علاوه بر جدیت در برخورد با جرائم و طی کردن مسیر قانونی، همواره رأفت اسلامی را محور و ملاک عمل خود قرار 
داده است.
پیش از این لطف الله شیبانی فرماندار شیراز در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفته بود: یک فرد شامگاه چهارشنبه چهارم آبان ۱۴۰۱ قصد بمب‌گذاری در خیابان معالی آباد شیراز را داشت که با هوشیاری مأموران امنیتی و انتظامی ناکام ماند.
فرماندار شیراز افزود: مأموران با اطلاع از قصد فرد بمب‌گذار، وی را دستگیر و بمب را خنثی کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی