[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

نصب بانک خازنی در تأسیسات برق منطقه جنوب ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای فارس و بوشهر از انجام اقدامات فنی و نصب بانک خازنی در راستای تأمین برق مطمئن مصرفی مردم این دو استان با ضریب اطمینان بالا خبر داد و بیان داشت: برآیند این اقدامات فنی و اجرای طرح‌هایی در جهت بهره‌وری اقتصادی، برق‌رسانی مستمر و کاهش خاموشی‌ها، بهبود وضعیت ولتاژ و کاهش تلفات شبکه و تقویت و پایداری شبکه برق بوده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای استان فارس، مهندس حمزه روغنیان تأمین منابع مگاواری شبکه با نصب ۲۴ مگاوار بانک خازنی در پست‌های‌استان فارس و بوشهر را از جمله این اقدامات فنی بیان کرد و افزود: جهت بهره برداری اقتصادی شبکه ، بهبود ولتاژ و تأمین منابع مگاواری شبکه در برخی از پست‌های‌فوق توزیع استان فارس و بوشهر طرح‌های‌بانک خازنی اجرا شده است.
معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای فارس و بوشهر اضافه کرد: نصب ۲۴ مگاوار بانک خازنی در پست‌های‌استان فارس و بوشهر با پیگیری‌های‌جدی مجری طرح بهینه‌سازی شبکه انجام شده است، این طرح با ظرفیت ۲۴ مگاوار در پست‌های‌۶۶ کیلوولت استان‌های‌فارس شامل پست خوزی به ظرفیت ۲/۷ مگاوار ، پست دهرم به ظرفیت ۳/۶ مگاوار و پست درودزن به ظرفیت ۳/۶  مگاوار و همچنین در استان بوشهر در پست بهمنی بوشهر به میزان ۹/۶ مگاوار سامان یافته است.
آقای دکتر هرمزی مجری طرح بهینه‌سازی شبکه اعلام نمودند: این اقدامات فنی و اجرای طرح‌ها با صرف هزینه‌ای حدود ۳۵ میلیارد ریال صورت گرفته و تأثیرات ناشی از احداث پروژه‌ها در کوتاه مدت قابل مشاهده و محسوس است.
لازم به ذکر است با نصب خازن یا بانک خازنی می‌توان ضریب قدرت را در پست‌های‌برق فوق توزیع بهبود بخشید. بهبود ضریب قدرت به معنای تولید نسبت خاصی از انرژی راکتیو است که از آن استفاده می‌شود.
تصحیح ضریب قدرت که باعث کاهش تلفات وصرفه جوئی در مصرف برق می‌شود و -تنظیم ولتاژ وثابت نگه داشتن آن به منظور جلوگیری از خسارت به دستگاه‌ها از دیگر امتیازات به کار گیری بانک خازنی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی