[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

راهبرد ما بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی است، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس گفت: برون‌سپاری و توسعه مشارکت در اجرای آموزش‌های کارگاهی و عملی بر اساس محورهای استانداردهای مهارتی، یکی از محورهایی است که توسط این معاونت دنبال می‌شود.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، رسول قانونی در جلسه کارگروه برون‌سپاری آموزش‌های کاردانش استان گفت: به استناد ماده 66 قانون برنامه ششم توسعه و در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی، سهم آموزش‌های مهارت‌های دوره متوسطه برنامه برون‌سپاری و توسعه مشارکت در اجرای آموزش‌های عملی و کارگاهی بر محور استانداردهای مهارتی اولویت یافته است.
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه قرار گرفتن در مسیر توسعه و دستیابی به توسعه پایدار یکی از آرمان‌های تمامی جوامع بشری است، گفت: در همین راستا یکی از محورهایی که توسط حوزه معاونت  آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس دنبال می‌شود،  برون‌سپاری و توسعه مشارکت در اجرای آموزش‌های کارگاهی و عملی بر اساس محورهای استانداردهای مهارتی در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی است.
وی با تأکید بر نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص جامعه، گفت: اکثر سازمان‌های جهانی، یکی از راه‌های رسیدن به توسعه پایدار در این بخش را توجه به آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌دانند، لذا تمام تلاش خود را برای احیای این موضوع و رسیدن به اهداف ترسیم‌شده آن بکار خواهیم برد.
قانونی  بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی را یک راهبرد محوری در آموزش‌های مهارتی دانست و گفت: آموزش مهارتی شاخه کاردانش نوعی آموزش مشارکتی با دستگاه‌های دولتی، غیردولتی و بخش‌های خصوصی است که بر اساس آیین‌نامه همکاری وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مراکز تولیدی و آموزشی صورت می‌گیرد.
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه هدف این آموزش‌ها تربیت نیروی ماهر برای بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی و هنری جامعه است، گفت: آموزش‌های مهارتی به‌منظور جذب و تشویق دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند برای کسب مهارت‌های موردنیاز جامعه و گسترش آن‌ها متناسب با نیاز و آمایش سرزمین توسعه می‌یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی