[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

عملیات تسطیح مسیر خط سروستان به شیراز انجام شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس واحد ترابری منطقه فارس از اتمام عملیات تسطیح مسیر خط سروستان به شیراز (منطقه حفاظت شده کوه بمو) در راستای تسهیل در تردد نیروهای حفاظتی، عملیاتی وتعمیراتی درمسیر خط خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، مهندس علی رضایی رئیس واحد ترابری منطقه فارس با اعلام این خبر گفت: ازبدو شروع بکار خط سروستان همیشه دغدغه رؤسا و همکاران تعمیراتی، تردد وپایش مسیر خط در منطقه کوه بمو بود که پس از تحویل گیری خط فوق رایزنی‌ها توسط همکاران حراستی جهت اخذ مجوز ترد شروع شد که با حسن نیت مسئولان سازمان محیط‌زیست استان، جنگل‌ها و مراتع به خصوص رؤسای پارک ملی بمو این مجوز صادر شد.
وی افزود: باتوجه به اینکه خط فوق پس از احداث ولوله‌گذاری به حالت اولیه برگشته بود و حجم عملیات خاک برداری خیلی زیاد بود و ضمن اینکه سلامت حیوانات جنگلی در دستور کار قرارداشت به همین خاطر تاجایی که امکان داشت از کمترین تجهیزات سنگین استفاده گردید و زمان انجام عملیات طولانی‌تر شد.
وی ادامه داد: از مزایای این عملیات دسترسی به یکی از نقاطی که قبلاً امکان بازدید وبازرسی از خط فراهم نبود انجام وحدود پنجاه متر از خط که به سیلاب‌های‌بهاری سال جاری از خاک بیرون آمده بود توسط همکاران گروه‌های‌تعمیرات مرمت گردید.
رضایی از ویژگی خاص این عملیات گفت: گرمای شدید منطقه، انجام عملیات بدون حادثه باتوجه به کوهستانی بودن منطقه و همچنین شیب تند مسیر به صورتی که ماشین آلات امکان بالارفتن از شیب فوق رانداشته و فقط به صورت یدکش توسط بلدوزر امکان بالارفت بود.
رئیس ترابری منطقه در پایان گفت: در این عملیات از یک دستگاه بلدوزر ویک دستگاه گریدر به مدت هفت روز با همکاری واحدهای تعمیرات خط و حراست منطقه انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی